dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Udane spotkanie biegowe w Wielkiej Wsi

wielka wies miniŚwiąteczne Spotkanie Biegowe w Wielkiej Wsi okazało się niezwykle udanym wydarzeniem. Ponad 50 uczestników przyjechało z różnych zakątków Polski, aby zmierzyć się z trasą przygotowaną przez organizatorów.

Niecałe pięć miesięcy temu Michał Fudala - tutejszy nauczyciel wychowania fizycznego i Prezes UKS, chcąc zarazić lokalną społeczność swoją pasją do biegania postanowił zorganizować bieg. Układanie trasy to cztery ciężkie treningi na przełomie lutego i marca, których efektem były dystanse 1 mili oraz 10 km.

wielka wies 1
Malownicze pejzaże Wielkiej Wsi na tej trasie były na tyle motywujące i za razem przekonujące, aby władze samorządowe Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Wojnicz przekonać do tego konceptu i dać zielone światło na organizację przedsięwzięcia.

wielka wies 2
Zwycięzcą biegu na 10 km został maratończyk Grzegorz Czyż z Bogumiłowic; kolejne miejsca zajęli Olbrych Bartłomiej z Binarowej i Kamil Skiba z Tarnowa. Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Nowak z Rudki, wyprzedzając Karolinę Gargaś z Jastrzębii i Irenę Wiatr z Dąbrowy Tarnowskiej. W biegu na jedną milę zwyciężył Kamil Tekiela z Krakowa, wyprzedzając Bartłomieja Batko z Milówki i Piotra Łączyńskiego z Grodziska Wielkopolskiego. Zwyciężczynią wśród kobiet została Kinga Mazgaj, drugie miejsce zajęła Anna Przeklasa, a trzecie Kinga Burnóg - wszystkie zawodniczki reprezentowały Wielką Wieś. W marszu nordic walking zwycięzcą została Malgorzata Ciężydło-Boryczka z Tarnowa, drugie miejsce zajął Włodzimierz Skiba, a trzecie Małgorzata Charchut z Wojnicza.

wielka wies 3
Po zakończeniu zmagań sportowych nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród rzeczowych dla zwycięzców. Dokonali tego przy gromkich brawach publiczności Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma oraz Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.