dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

O wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka i jego rodziny - konferencja Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

konferencja poradnia miniPowiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie zaprasza na konferencję zatytułowaną: „Wczesne wspomaganie rozwoju szansą dla dziecka i jego rodziny - działania systemowe”, która odbędzie się 13 kwietnia 2015 roku o godz. 9.00 w Domu Grodzkim w Wojniczu.

Konferencję objęli patronatem honorowym Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk oraz Rzecznik Praw Dziecka i Małopolski Kurator Oświaty.

Celem głównym konferencji jest dalsza integracja środowiska lokalnego w działaniach na rzecz wspierania rozwoju dziecka zagrożonego niepełnosprawnością oraz jego rodziny. Stworzona w 2008 roku koalicja na rzecz wczesnego wspomagania rozwoju, skupiająca wokół siebie instytucje lokalne, wypracowała szereg modelowych działań, których efekty zostaną przedstawione.

Konferencja jest adresowana do pracowników oświaty (nauczycieli nauczania zintegrowanego i przedszkoli), specjalistów i terapeutów instytucji pomocy społecznej oraz innych, lokalnych działających na rzecz dobra dziecka, a także rodziców, przedstawicieli samorządu oraz organizacji pozarządowych.

konferencja poradnia 2015
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie od roku 2008 prowadzi specjalistyczne zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i jego rodziny. Na terenie Powiatu Tarnowskiego jest prekursorem tych działań. Zajęcia prowadzone są zarówno w głównej siedzibie Poradni przy ul. Krzyskiej 17a, jak również w filii Poradni w Wojniczu. Z zajęć regularnie korzysta 20 dzieci wraz z rodzicami. W Poradni pracuje zespół specjalistów legitymujących się studiami podyplomowymi w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju (psycholog, pedagog, neurologopeda, logopeda). Wypracowane sposoby pracy oraz uzyskiwane efekty wsparcia stanowią okazję do podzielenia się nimi z szeroką społecznością.