dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Juniorzy z Gminy Wojnicz rywalizowali po raz drugi o puchar Starosty Tarnowskiego

turniej pilkarski wojnicz 2015 miniW hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu odbył się II Turniej Piłki Nożnej Juniorów z Gminy Wojnicz o Puchar Starosty Tarnowskiego.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu i LKS Grabno. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego wydarzenia był Paweł Smoleń - Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego. W turnieju wzięło udział siedem drużyn złożonych z zawodników, którzy nie ukończyli 17 roku życia. Były to następujące zespoły: UKS Biadoliny Radłowskie, UKS Grabno, Juniorzy Zakrzów, UKS Olszyny, UKS Wielka Wieś, UKS Wojnicz oraz Juniorzy Wojnicz.

turniej pilkarski wojnicz 2015 1

Dzięki życzliwości ponad dwudziestu sponsorów udało się zgromadzić nagrody dla wszystkich zawodników oraz okazałe puchary i medale dla drużyn biorących udział w turnieju. Gośćmi honorowymi tego wydarzenia byli Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Miasta i Gminy Wojnicz Tadeusz Bąk.

turniej pilkarski wojnicz 2015 2
Licznie zgromadzona na trybunach publiczność, oglądała od początku bardzo zacięte mecze. Częste dobre zagrania piłkarzy oraz interwencje bramkarskie były nagradzane gromkimi brawami.

turniej pilkarski wojnicz 2015 3
W meczach półfinałowych, które stały na bardzo wysokim poziomie piłkarskim, drużyna UKS Olszyny okazała się lepsza od drużyny UKS Wojnicz, natomiast drużyna z Grabna pokonała Juniorów z Wojnicza. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna UKS Wojnicz, która pokonała drużynę Juniorów z Wojnicza w stosunku 8:0. Zwycięzcami turnieju okazała się drużyna UKS Grabno, która w finale pokonała ubiegłorocznego tryumfatora imprezy, zespół UKS Olszyny 2:1.

turniej pilkarski wojnicz 2015 4
Najlepszym strzelcem został Filip Baran z drużyny UKS Wojnicz, zdobywca ośmiu bramek, zaś najlepszym bramkarzem Szymon Leśniak z UKS Grabno.

To wydarzenie sportowe zakończyło uroczyste wręczenie pucharów, medali, wyróżnień i nagród rzeczowych dla zawodników. W swoim wystąpieniu Starosta Roman Łucarz wyraził słowa uznania dla organizatorów za trud włożony w bardzo dobrą organizację tej imprezy, jak również zgromadzenie bardzo wartościowych nagród rzeczowych dla zawodników i publiczności. Wyraził także zadowolenie, że tak wiele osób w sobotnie popołudnie zechciało aktywnie spędzić czas.

turniej pilkarski wojnicz 2015 5
Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy jeszcze w roku 2013. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim instytucją i ludziom dobrej woli, dzięki którym turniej ten miał taką a nie inną oprawę. Mam nadzieję, że większość osób uczestniczących w turnieju jak i zasiadających na trybunach była w miarę usatysfakcjonowana. Jeśli tak jest, motywuje nas to tylko do dalszej wytężonej pracy w kierunku popularyzacji sportu masowego wśród dzieci i młodzieży. Wielu gimnazjalistów z Gminy Wojnicz dzięki temu wydarzeniu zapoznało się też z bardzo dobrą infrastrukturą sportową, jaką dysponuje ZSLiT w Wojniczu. Wierzę, że dzięki temu gimnazjaliści biorący udział w turnieju w przyszłości wybiorą właśnie tą szkołę, jako miejsce swojej dalszej edukacji - powiedział po zakończeniu Przewodniczący Paweł Smoleń.