dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Grali ku czci Kardynała Wyszyńskiego

x turniej grabno mini12 lutego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grabnie odbył się X Halowy Turniej Piłki Nożnej ku czci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Turniejowym zmaganiom patronował Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

W turnieju wzięła udział rekordowa ilość dziesięciu drużyn - dziewięć z Grabna i okolicy oraz gościnnie juniorzy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

x turniej grabno 1
Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Janusz Kuboń - nauczyciel wychowania fizycznego, Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju „Prymus” w Grabnie, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grabnie oraz Paweł Smoleń - Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

x turniej grabno 2
Coraz większa popularność turnieju sprawiła, że hala sportowa w Grabnie gościła wielu kibiców piłki nożnej. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów również Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu oraz Tadeusz Bąk - Burmistrz Miasta i Gminy Wojnicz.

x turniej grabno 3
Turniej przebiegał w miłej i kulturalnej atmosferze. Na boisku trwała jednak twarda, nieustępliwa walka o każdy metr boiska. Obecność wielu kibiców oraz wartościowe nagrody i puchary dla zwycięzców mobilizowały wszystkich uczestników do wysiłku i nieustępliwości. Wspaniale bawili się również kibice, których gorący doping było słychać daleko poza halę sportową. Z racji przypadającego w tym dniu „tłustego czwartku” organizatorzy przygotowali i rozdali wśród kibiców kilkaset pączków. Po meczach grupowych, do półfinałów awansowały drużyny: rodziców, ministrantów, Gimnazjum w Wielkiej Wsi i Termaliki Bruk Bet Nieciecza.

x turniej grabno 4

Ostatecznie po bardzo ciekawych meczach drużyny z Grabna nie okazały się zbyt gościnne dla drużyny Termaliki. Zwycięzcą została drużyna ministrantów, która w finale niespodziewanie 1:0 pokonała drużynę Termaliki. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum Wielka Wieś, a czwarte rodzice.

x turniej grabno 5
- Organizując 10 lat temu pierwszy turniej ku czci Kardynała Wyszyńskiego, nie spodziewałem się, że wrośnie on w tradycje naszej szkoły i że po 10 latach doczekamy się jubileuszowego dziesiątego - mówił Janusz Kuboń, pomysłodawca i pierwszy organizator turnieju.

x turniej grabno 6
Zawody zakończyło uroczyste wręczenie nagród i pucharów, które w imieniu Starosty Tarnowskiego wręczył Paweł Smoleń oraz Jacek Hudyma. Przedstawiciele władz Powiatu Tarnowskiego przekazali również okolicznościowe puchary i podziękowania Januszowi Kuboniowi i Kazimierzowi Morysowi, dostrzegając ich wieloletnią społeczną pracę na rzecz szerzenia kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

x turniej grabno 7

- Nasz turniej stał sie piękną tradycją. Jest to już impreza rozpoznawalna w całym powiecie i z tego faktu, jako organizatorzy jesteśmy naprawdę dumni. Gołym okiem widać, że jest potrzeba organizowania takich imprez, dlatego już planujemy organizację innych turniejów, nie tylko w piłce nożnej, ale również w tenisie stołowym, szachach, siatkówce, strzelectwie sportowym, koszykówce i piłce ręcznej - powiedział tuż po zakończeniu rozgrywek Paweł Smoleń.

Organizację turnieju wsparł Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu.

Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju.