dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Lenka - pierwsze dziecko w nowym roku

lenka miniLenka urodziła się 1 stycznia w tuchowskim szpitalu dwie minuty po północy. Dziewczynka jest pierwszym noworodkiem w powiecie, który przyszedł na świat w roku 2015. Wydarzenie nie umknęło uwadze samorządu. U Państwa Majewskich w Zdoni pojawili się jego włodarze. Listy gratulacyjne, upominki i kwiaty wręczyli szczęśliwym rodzicom Pani Ani i Panu Sławomirowi - Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

- Największą wartością dla narodów i wszelkich społeczności są dzieci, które stanowią przyszłość naszych ojczyzn - tej małej, Powiatu Tarnowskiego, oraz tej dużej - Polski. Życzę, aby Państwa trud wychowania przyniósł oczekiwane rezultaty, i aby Lena stała się w przyszłości dumą dla Państwa oraz całej naszej społeczności - powiedział Starosta Roman Łucarz.

lenka 1
Do gratulacji i życzeń włodarza powiatu przyłączył się Burmistrz Dawid Chrobak: - Jestem dumny, że pierwsze dziecko urodzone w 2015 roku w powiecie tarnowskim jest mieszkanką Gminy Zakliczyn. Życzę rodzicom Lenki, by rosła silna i zdrowa, i żeby była dla Was źródłem nieustającej radości.

Lenka 2
Przypomnijmy: Pani Ania urodziła dziewczynkę w Centrum Zdrowia Tuchów pod opieką dr. Szczepana Bartkiewicza. Lenka otrzymała 9 stopni w skali Apgar, mierzyła 50 cm, ważyła: 2,3 kg. Lenka z mamą otrzymują wsparcie w domu rodzinnym w Zdoni od dziadków: Henryki i Mariana Majewskich. Pani Henryka pracowała jako opiekunka świetlicy wiejskiej w Rudzie Kameralnej, zaś pan Marian to emerytowany nauczyciel szkół, między innymi w Rudzie Kameralnej i Stróżach.