dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Samorządowcy połamali się opłatkiem, a „Kumotry” rozdawały sianko

oplatek 2014 miniW Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz samorządowych, podczas którego tarnowscy harcerze przekazali gospodarzom Betlejemskie Światło Pokoju. Natomiast zespół kolędniczy Kumotry rozdawał sianko na bożonarodzeniowy stół wigilijny mieszkańcom miasta i powiatu.

Gospodarzami spotkania opłatkowego byli: Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Starosta Roman Łucarz, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.

oplatek 2014 1
Biskup Tarnowski Andrzej Jeż poświęcił opłatki i udzielił zebranym błogosławieństwa. Nie zabrakło również łamania się opłatkiem, jak również wspólnego kolędowania.

oplatek 2014 2
oplatek 2014 3
oplatek 2014 4
Natomiast ulice Tarnowa przemierzał wóz z siankiem bożonarodzeniowym dla mieszkańców miasta i powiatu, któremu towarzyszyła grupa kolędnicza „Kumotry”, śpiewając kolędy i pastorałki. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

oplatek 2014 5