dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Wigilia żołnierska i rekonstrukcja historyczna na 100. rocznicę bitwy pod Łowczówkiem

lowczowek obraz mini19 grudnia odbędą się obchody 100. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem, których organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej. W programie przewidziana jest miedzy innymi rekonstrukcja historyczna boju, w którym odznaczyła się I Brygada Legionów Polskich.

Uroczystości zainicjuje o godzinie 15.00 Apel Poległych na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku (cmentarz wojenny nr 171). Z kolei o godzinie 16.00 rozpocznie się rekonstrukcji bitwy pt. „Wigilia w okopach” (teren obok cmentarza). Na godzinę 18.00 zaplanowane zostało w Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Pleśniej, spotkanie wigilijne żołnierzy Wojska Polskiego.

zlot 2014 7
Obchody organizowane przez MON są drugą uroczystością, po XVI Zlocie Niepodległościowym, który odbył się 9 listopada, upamiętniającą 100. rocznicę bitwy pod Łowczówkiem.

zlot 2014 13
Organizację uroczystości wspiera Województwo Małopolskie, Powiat Tarnowski, Gmina Pleśna i Gmina Tuchów.