dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Nowy Zarząd i Prezydium Rady Powiatu Tarnowskiego

nowy samorzad minjPodczas pierwszej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego V kadencji wybrane zostały władze powiatu. Starostą Tarnowskim wybrano ponownie Romana Łucarza, który uzyskał głosy 23 z 26 radnych, obecnych na posiedzeniu. Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego został Paweł Smoleń.

Na pierwszej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego V kadencji, Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej w Tarnowie, sędzia Piotr Maziarz podsumował przebieg wyborów samorządowych w Powiecie Tarnowskim oraz wręczył obecnym akty wyboru na radnego. Radni złożyli także rotę ślubowania.

nowy samorzad 4

nowy samorzad 1
Pierwszą część sesji, do wyboru Przewodniczącego Rady, prowadził Kazimierz Korman.

nowy samorzad 7
Nowy Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego - Paweł Smoleń uzyskał poparcie 22 radnych na 26 uczestniczących w obradach. Prezydium Rady uzupełnili, jako Wiceprzewodniczący: Stefan Dzik i Stanisław Kuropatwa.

nowy samorzad 3
nowy samorzad 5
Skład nowego Zarządu Powiatu, wybranego przez radnych na pierwszej sesji stanowią: Roman Łucarz - Starosta Tarnowski, Zbigniew Karciński - Wicestarosta Tarnowski, Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu. Ponadto Członkami Zarządu zostali również Andrzej Słowik i Tomasz Stelmach.

nowy samorzad 8
Roman Łucarz został wybrany głosami 23 radnych, przy jednym głosie wstrzymującym i dwóch przeciwnych.

nowy samorzad 9
W swoim przemówieniu, chwilę po wyborze, Starosta Tarnowski podkreślił, iż będzie współpracował z całą Radą, niezależnie od preferencji politycznych poszczególnych radnych. Zwrócił także uwagę na wyzwania, jakie stoją przed samorządem Powiatu Tarnowskiego w najbliższej kadencji. Podziękował również radnym za zaufanie oraz życzył zgodnej i owocnej pracy na rzecz dobra mieszkańców powiatu.

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria

nowy samorzad 10

Nowy Zarząd Powiatu Tarnowskiego - stoją od lewej:
Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu, Tomasz Stelmach, Roman Łucarz - Starosta Tarnowski, Andrzej Słowik, Zbigniew Karciński - Wicestarosta Tarnowski.