dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Patriotyczny przegląd artystyczny w ZSP w Radłowie

przeglad radlow 2014 miniW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Radłowie odbył się finał XV Międzyregionalnego Przeglądu Programów Artystycznych „A to Polska właśnie”. Wydarzeniu patronował Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

W gali podsumowującej Przegląd uczestniczyli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wiceburmistrz Radłowa Wiesław Armatys, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie prof. dr hab. Edmund Juśko, Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie dr Barbara Dagmara Niziołek, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, opiekunowie grup artystycznych, autorzy scenariuszy, młodzi artyści.

przeglad radlow 2014 1
Tematyka Przeglądu obejmowała: inscenizacje teatralne, programy artystyczne o tematyce patriotycznej, dotyczące obchodów polskich świąt narodowych, programy poświęcone patronom szkół oraz historii i tradycji regionu.

Przegląd umożliwia placówkom oświatowym zaprezentowanie dorobku związanego z wychowaniem patriotycznym.

przeglad radlow 2014 2
W prezentowanych programach ocenie podlegały: scenariusz programu, interpretacja tekstów, interpretacja utworów muzycznych, dekoracja, ruch sceniczny oraz inne walory artystyczne.

Prezentacje programów artystycznych oceniało jury w składzie: Ryszard Żądło - Kierownik Referatu Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Elżbieta Wiśniewska-Woźniczka - emerytowany nauczyciel, polonista, płk Zbigniew Radoń - rotmistrz ochotniczej kawalerii, dowódca Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Paweł Jachimek - nauczyciel, polonista.

przeglad radlow 2014 3
Po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich prezentacji i po dyskusji wyłoniono laureatów Przegladu.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Brzozówce;
II miejsca - Szkoła Podstawowa im. Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach - Filia nr 1 w Bogumiłowicach;
III miejsce - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce - nie przyznano;
II miejsce - Gimnazjum w Pleśnej im Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem,
III miejsce - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zabawie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce - Liceum Ogólnokształcącemu im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie;
II miejsce - Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Radłowie,
III miejsce - Zespołowi Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu.