dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Silna i stabilna koalicja w Powiecie Tarnowskim na najbliższe cztery lata

nowa koalicja miniPodczas dzisiejszej konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie ogłoszona została deklaracja o współpracy koalicyjnej dla Powiatu Tarnowskiego radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przypomnijmy - w Radzie V kadencji będzie zasiadało 13 przedstawicieli PiS i 9 PSL.

W deklaracji czytamy miedzy innymi: - W poczuciu poszanowania demokratycznych decyzji mieszkańców Powiatu Tarnowskiego, dokonanych podczas wyborów samorządowych, zrozumienia ich rangi oraz odpowiedzialności za funkcjonowanie jednego z największych powiatów w Małopolsce, przedstawiciele dwóch największych klubów radnych - Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego (…) podejmują zaszczytną służbę na rzecz Powiatu Tarnowskiego przez wspólne utworzenie Zarządu oraz wspierającej go szerokiej koalicji w Radzie Powiatu, przy czym każdy z klubów - sygnatariuszy niniejszego porozumienia desygnować będzie swoich reprezentantów zarówno do Zarządu, jak i Prezydium Rady Powiatu.

nowa koalicja 1
Deklaracja została zawarta 20 listopada i podpisana przez 22 radnych obu ugrupowań. W obecności dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych parafowali ją obecni na konferencji: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego IV kadencji Zbigniew Karciński, dotychczasowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma oraz Radny Powiatu Stefan Dzik.

nowa koalicja 4
- Koalicja będzie bardzo stabilna. O to w końcu zabiegaliśmy. Chcemy, aby te cztery lata, które są przed nami zostały maksymalnie wykorzystane jeżeli chodzi o wykorzystanie środków unijnych. Zagwarantuje ona niezbędny do dobrej, merytorycznej pracy samorządu spokój, tak aby i również Rada Powiatu koncentrowała się na swoich zadaniach, a nie na grach politycznych - mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

- Koalicja posiadająca 22 radnych w 29-osobowej Radzie będzie z pewnością koalicją stabilną i merytoryczną i zgodnie pracującą na rzecz mieszkańców Powiatu Tarnowskiego - dodaje Starosta.

W ramach umowy koalicyjnej funkcję Starosty Tarnowskiego nadal pełnić będzie obecny Starosta, Roman Łucarz, natomiast funkcja Wicestarosty Tarnowskiego powierzona zostanie Przewodniczącemu Rady Powiatu IV kadencji - Zbigniewowi Karcińskiemu.

nowa koalicja 3
Deklarację przedstawił obecnym na konferencji dziennikarzom Jacek Hudyma, który jednocześnie poinformował, iż podpisana została także wewnętrzna umowa obu ugrupowań, precyzująca dalsze ustalenia koalicyjne.

- Ta koalicja jest wolą społeczeństwa Powiatu Tarnowskiego, które wskazało kto przez najbliższe cztery lata ma przewodniczyć samorządowi powiatowemu i dbać o rozwój powiatu. Wynik wyborów jest wyraźną wskazówką i drogowskazem, by powstała taka właśnie koalicja. Zdecydowana większość w Radzie jest gwarancją tego, iż praca samorządu będzie zmierzać w dobrym kierunku, jak również nie zostanie zdominowana przez politykę - tłumaczył Zbigniew Karciński.

nowa koalicja 2
Ostateczne zatwierdzenie takiego kształtu przyszłego samorządu powiatowego nastąpi podczas głosowania radnych na pierwszym posiedzeniu Rady, które odbędzie się do 7 dni od momentu oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów dla całego kraju przez Państwową Komisję Wyborczą.