dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

W ZSLiT w Wojniczu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

slubowanie wonicz 2014 miniW Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu odbyła się ceremonia ślubowania klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Mirosław Banach, Radni Powiatowi Paweł Smoleń i Józef Sowa oraz Burmistrz Wojnicza Jacek Kurek.

Obecni byli również: Dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie Urszula Blicharz, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie prof. dr hab. Edmund Juśko, Dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie - ppłk Maciej Mazurkiewicz, Komendant Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej płk Mieczysław Kurek, uczniowie i ich rodzice.

Uczniowie klas pierwszych wygłosili rotę ślubowania. Klasa mundurowa liceum ogólnokształcącego otrzymała emblematy jednostek patronackich. Po ślubowaniu uczniowie klasy III LO otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego.

slubowanie wonicz 2014 1
slubowanie wonicz 2014 2
Zwracając się do uczniów klas pierwszych, Starosta Tarnowski zaznaczył: - Ślubowanie, które dzisiaj złożyliście obliguje Was do właściwego wypełniania obowiązków uczniowskich i przestrzegania regulaminu oraz statutu szkoły. Chciałbym jednak abyście potraktowali ten akt nie, jako obowiązek, ale jako zaszczyt. Oto, bowiem wkraczacie w nowy rozdział w Waszym życiu, który wprowadza Was na prostą ścieżkę ku dorosłości.

slubowanie wonicz 2014 7
W ciągu najbliższych lat nauki musicie stać się w pełni świadomi waszych pragnień, oczekiwań i marzeń - czyli tego wszystkiego, co chcecie w życiu osiągnąć i tego, kim chcecie się stać. To trudny proces i dlatego podejdźcie do niego odpowiedzialnie - zaapelował Starosta Roman Łucarz.

slubowanie wonicz 2014 3
slubowanie wonicz 2014 4
Życzenia młodzieży złożyli tez zaproszeni goście. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali film zrealizowany podczas szkolenia na obozach w Zakopanem i Bieszczadach.

slubowanie wonicz 2014 6
slubowanie wonicz 2014 8