dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Warsztaty z Mistrzami - Tydzień Talentów w Centrum Paderewskiego

talenty miniWarsztaty z Mistrzami - Tydzień Talentów jest przedsięwzięciem, które stanowi istotę działalności Centrum Paderewskiego w wymiarze edukacyjnym. To innowacyjna kontynuacja odbywającego się od przeszło trzydziestu lat Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych - Tydzień Talentów, trwale wpisanego w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu tarnowskiego oraz całej muzycznej Polski.

Tegoroczna, niezwykle interesująca edycja odbędzie się w w dniach od 12 do 18 października. Projekt promuje młodych, wspaniale rokujących muzyków i stwarza im niepowtarzalną szansę uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach pod okiem najwybitniejszych artystów i pedagogów. Zajęcia warsztatowe zakładają doskonalenie warsztatu muzycznego artystów młodego pokolenia w ujęciu wielopłaszczyznowym.

Podstawowym założeniem jest konfrontacja artystyczna na różnym poziomie edukacji, zestawienie trzech pokoleń, które łączy wspólna artystyczna aktywność. W tym roku w roli mistrzów wystąpią znakomite osobowości muzyczne - światowej sławy pianista Krzysztof Jabłoński, utytułowany skrzypek Marcin Baranowski, wyśmienity wiolonczelista Tomasz Strahl, jeden z najlepszych polskich akordeonistów Klaudiusz Baran, czy doskonała wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz. Każdy dzień warsztatowy zwieńczy koncert.

Warsztaty przebiegać będą dwupłaszczyznowo. Główny człon to praca pedagogów z zaproszonymi do projektu laureatami konkursów muzycznych - jednak obok tego - faktem nie do przecenienia jest możliwość odbycia nieformalnych, poza warsztatowych spotkań z artystami. Wspólne posiłki, spacery po parku mają być okazją do prowadzenia rozmów o sztuce, problemach wykonawczych, poszukiwaniu własnej drogi artystycznej. Tegoroczna odsłona przedsięwzięcia zakłada pracę warsztatową młodych pianistów, skrzypków, wiolonczelistów, akordeonistów oraz wokalistów. Osobnym, ważnym wydarzeniem jest prezentacja młodych tarnowskich talentów ze Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego.

Program, obok zajęć warsztatowych oraz koncertów młodych artystów, zakłada dwie wyjątkowe prezentacje koncertowe w wykonaniu mistrzów. Wydarzenie rozpocznie w niedzielę 12 października Recital Inauguracyjny w wykonaniu Krzysztofa Jabłońskiego - wybitnej osobowości światowej pianistyki, laureata XI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego oraz Tomasza Strahla - profesora Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, znakomitego solisty i pedagoga. Finał, przypadający w sobotę 18 października, będzie muzyczną ucztą z udziałem znakomitej wokalistki jazzowej Doroty Miśkiewicz z zespołem. W programie koncertu znajdą się utwory z wszystkich płyt artystki oraz standardy jazzowe w nowych odsłonach.

Wydarzenie Warsztaty z Mistrzami - Tydzień Talentów 2014 jako inicjatywa promująca wyróżniających się młodych muzyków zostało objęte Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej oraz Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza.

Bilety na koncert inauguracyjny można nabywać od 1 października w biurze Centrum Paderewskiego w Tarnowie lub bezpośrednio w Kąśnej Dolnej. Na pozostałe koncerty wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program wydarzenia można pobrać - tutaj.

plakat tydzien talentow 2014
Dla swoich melomanów Centrum Paderewskiego organizuje transport do Kąśnej. Wyjazd autokarami w dniach od 12 do 17 października o godz. 17.00, a na koncert finałowy 18 października o godz. 15.00 sprzed Tarnowskiego Teatru, po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod numerem 14 621 09 21.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatora - www.paderewski.tarnow.pl.

Organizator:
Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna