dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

ZSP Zakliczyn w „Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej”

chmura edukacyjna miniW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna” z udziałem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniewa Karcińskiego.

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, a także niestandardowych scenariuszy zajęć lekcyjnych.

chmura edukacyjna 1
W projekcie uczestniczy 6 krakowskich uczelni akademickich: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy oraz Politechnika Krakowska. Obejmuje on 15 jednostek samorządu terytorialnego z terenu Województwa Małopolskiego. Jak podkreśla Dyrektor Anna Olszańska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie jest jedną z 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski, wybranych do wdrażania projektu.

chmura edukacyjna 2
Szkoła z projektu uzyskała informatyczny system współpracy z uczelniami i szkołami uczestniczącymi w projekcie, w tym możliwość dostępu do sieci bezprzewodowych, mobilnych pracowni oraz system wideokonferencyjny.

chmura edukacyjna 3
Uczniowie ZSP w Zakliczynie w ramach projektu współpracują z krakowskimi uczelniami w dziewięciu obszarach tematycznych na kołach zainteresowań: budownictwo, żywność i środowisko, matematyka, język angielski, chemia, fizyka, przedsiębiorczość, technologia informacyjno-komunikacyjna, społeczeństwo obywatelskie.

chmura edukacyjna 4
49 uczniów w ramach kół zainteresowań uczestniczyło w tygodniowych letnich warsztatach na wyższych uczelniach. Dalsza działalność kół zainteresowań z opiekunami na uczelniach rozpocznie się 15 października.

chmura edukacyjna 5

W dwóch obszarach tematycznych, budownictwo oraz żywność i środowisko, uczniowie będą brać udział w 60 lekcjach on-line, odbywających się w pracowniach Uniwersytetu Rolniczego i Politechniki Krakowskiej. Rozpoczęcie „odwróconych lekcji” prowadzonych przez profesorów na uczelni planowane jest na 24 października.

chmura edukacyjna 6
chmura edukacyjna 7
Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreślił, iż Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie jest wyróżniającą się szkołą wśród tego typu jednostek, prowadzonych przez Powiat Tarnowski.

- Wiedza jest kapitałem, w który warto inwestować. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie uzyskują, dzięki uczestnictwu w projekcie „Małopolska Chmura Edukacyjna” nie tylko dostęp do wiedzy, ale również będzie ona podawana w sposób nowoczesny i innowacyjny. Gratuluję Pani Dyrektor, Nauczycielom i Uczniom oraz życzę pomyślnej realizacji celów założonych w projekcie” - powiedział Roman Łucarz.

chmura edukacyjna 8
chmura edukacyjna 9