dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

W tarnowskim Starostwie obradował Konwent Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego

konwent miniPowiat Tarnowski był organizatorem ostatniego w czwartej kadencji samorządów Konwentu Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego. Uczestniczyło w nim 15 przedstawicieli rad powiatowych z Województwa Małopolskiego. Gospodarzami wydarzenia byli Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Obrady Konwentu skoncentrowały się na tematach zaproponowanych przez organizatorów. Cześć główna obrad odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

konwent 1
Obrady otworzył Przewodniczący Konwentu Józef Łasak, na co dzień Przewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego. Dokonał on również podsumowania prac Konwentu bieżącej kadencji.

konwent 2
Przybyłych Gości powitał Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który wprowadził również zebranych w zakres tematyczny obrad.

konwent 3
Zbigniew Karciński przedstawił zgromadzonym Przewodniczącym informacje o Powiecie Tarnowskim.

konwent 4
Prof. Edmund Juśko, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz dr Barbara Dagmara Niziołek, Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie omówili organizację szkolnictwa ponadgimnazjalnego w Powiecie Tarnowskim, ze szczególnym uwzględnieniem wdrażania nowoczesnego systemu doskonalenia nauczycieli, w ramach realizacji projektu „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli - drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”.

konwent 5
Wiesław Gadziała, Dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Tarnowie przedstawił założenia pilotażowego projektu Powiatu Tarnowskiego „Poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki Biała Tarnowska”.

konwent 6
Natomiast dr Paweł Juśko, odpowiedzialny w tarnowskim Starostwie Powiatowym za komunikację społeczną i kontakty z mediami przybliżył tematykę cmentarzy Wielkiej Wojny jako dziedzictwa historycznego Powiatu Tarnowskiego, w kontekście przypadającej w bieżącym roku 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej.

konwent 7
Po zakończeniu głównych obrad w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, Przewodniczący Rad Powiatów Województwa Małopolskiego mieli okazję zapoznać się z produkcją i ofertą Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.

konwent 8

W obradach Konwentu uczestniczyli Przewodniczący Rad z powiatów: bocheńskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego, miechowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, tarnowskiego, wadowickiego i wielickiego.

konwent 9
konwent 10