dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Zostań wolontariuszem 45+

projekt 50 plus logo miniTylko do 30 września trwa rekrutacja wolontariuszy do drugiej edycji projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”, który ma na celu aktywizację zawodową i społeczną osób w wieku 50-64 lat. Projekt opiera się na stworzeniu modelu pracy 1:1 wolontariuszy po 45. roku życia z bezrobotnymi 50+.

Projekt 50+ powstał we współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i Stowarzyszenia WIOSNA wraz z Grodzkim Urzędem Pracy Miasta Krakowa, Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.

Wolontariusze - tutorzy wspierają uczestników, pomagają rozwijać kompetencje cenione na rynku pracy, pomagają osobie bezrobotnej w powrocie do pracy zawodowej. Tutor prowadzi rozmowę metodą coachingową, dzięki której uczestnik staje się bardziej świadomy siebie, zauważa problem z innej perspektywy i często samodzielnie znajduje rozwiązanie.

Projekt opiera się na wzajemnej wymianie doświadczeń, inspiracji, jest także świetną okazją do poznania nowych osób.

- Co roku angażuję się w różne akcje charytatywne. Ponieważ wkraczam właśnie w wiek 50+, pomyślałam, że połączę obie rzeczy i wesprę kogoś w tym, w czym sama jestem dobra, wykorzystując swoje kompetencje zawodowe - mówi pani Małgorzata, wolontariuszka. - Kilka lat temu zmieniłam pracę. Wiem, jak bardzo potrzebne jest wsparcie w tym szczególnym momencie. Praca w projekcie jest dla mnie przyjemnością, tym bardziej, że jestem coachem - mówi pani Gabrysia, inna tutorka. Wolontariat to niesamowite doświadczenie, okazja do poznania ludzi z wieloma ciekawymi historiami, często bardzo inspirującymi - podsumowuje.

Zostań wolontariuszem, jeśli:
- masz powyżej 45 lat
- długoletnie doświadczenie zawodowe
- trochę wolnego czasu i dużo zapału

Wejdź na www.50plus.dzialaj.pl i wypełnij formularz lub wyślij zgłoszenie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: www.50plus.dzialaj.pl

Kontakt w sprawie rekrutacji:
Jadwiga Kozera - Koordynator ds. Wolontariuszy w projekcie 50+
tel: 785 894 396