dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Jubileuszowe Święto Fasoli w Zakliczynie

fasola 2013 mini6 i 7 września w Zakliczynie odbędzie się jubileuszowe XV Święto Fasoli, impreza która na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny Powiatu Tarnowskiego i regionu. Do uczestnictwa w przygotowanych na Święto Fasoli atrakcjach zapraszają Burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

W bieżącym roku odbędzie się już piętnasta edycja zakliczyńskiego Święta Fasoli. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez, której celem jest promocja produktu lokalnego i tradycyjnego na terenie Małopolski. Miejscem imprezy jest Kompleks Rekreacyjno-Sportowy „Kamieniec” w Zakliczynie.

Program imprezy przedstawia się następująco:

6 września (sobota)

14.30 - Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych Powiatu Tarnowskiego
19.00 - Festyn w Fasolandii z zespołem After Day

7 września (niedziela)

11.00 - Zasmakuj w Małopolsce (Jarmark produktu lokalnego, kampania promocyjna Województwa Małopolskiego, konkursy fasolowe)
          - Scena artystyczna ŚF - Gwoździec, Podkóweczki, The New Tones (Polska), Iglice (Węgry), Obertyn (Ukraina)
17.00 - Oficjalna uroczystości XV Święta Fasoli
          - Pozdrowienia uczestników imprezy od organizatorów, partnerów i gości
          - „Jordan 2014" - Gala Nagrody Honorowej Stowarzyszenia „Klucz”
          - Ogłoszenie wyników konkursów (Super Fasola 2014, Bohater Produktu Lokalnego,
            Wielka Księga Potraw Fasolowych)