dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Zamieniaj problemy na cele – zostań wolontariuszem 45+

logo 50 plusTrwa rekrutacja wolontariuszy do drugiej edycji projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”, który ma na celu aktywizację zawodową i społeczną osób w wieku 50-64 lat. Projekt opiera się na stworzeniu modelu pracy 1:1 wolontariuszy po 45. roku życia z bezrobotnymi 50+.

Projekt 50+ powstał we współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i Stowarzyszenia WIOSNA wraz z Grodzkim Urzędem Pracy Miasta Krakowa, Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.

Wolontariusze - tutorzy wspierają uczestników, pomagają rozwijać kompetencje cenione na rynku pracy, pomagają osobie bezrobotnej w powrocie do pracy zawodowej. Tutor prowadzi rozmowę metodą coachingową, dzięki której uczestnik staje się bardziej świadomy siebie, zauważa problem z innej perspektywy i często samodzielnie znajduje rozwiązanie. Projekt opiera się na wzajemnej wymianie doświadczeń, inspiracji, jest także świetną okazją do poznania nowych osób.

Można zostać wolontariuszem, jeśli:
- masz powyżej 45 lat,
- długoletnie doświadczenie zawodowe,
- wolny czas i dużo zapału ( 12 spotkań X 1godz- w ciągu 8-10 miesięcy),
- umiejętności komunikacyjne,
- mile widziane (niewymagane) doświadczenie w pracy trenera/ coacha/specjalisty HR/doradcy zawodowego lub w innej formie pracy z drugim człowiekiem.

Czego można oczekiwać?
- radości z odkrywania potencjału w drugim człowieku,
- szkoleń z zakresu coachingu przygotowujących do pełnienia roli tutora,
- rozwoju umiejętności, które pomogą nie tylko w projekcie, ale również w życiu zawodowym, m.in. aktywne słuchanie, motywowanie, wyznaczanie celów oraz metod ich realizacji,
- inspirujących spotkań w grupie,
- poznania nowych, ciekawych osób,
- satysfakcji z pośredniczenia w pomaganiu.

Chętni, którzy chcą zostać WOLONTARIUSZEM, mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. kontaktowy: +48 785 894 396

projekt 50 plus