dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Dobry klimat dla rodziny także w Powiecie Tarnowskim

dobry klimat dla rodziny powiat tarnowski miniW Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy spotkali się z przedstawicielami samorządów, które wprowadziły Kartę Dużej Rodziny. Samorząd Powiatu Tarnowskiego reprezentował Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Obecność Starosty wiązała się z docenieniem przez Prezydenta inicjatywy Powiatu Tarnowskiego, jaką było wprowadzenie w powiecie „Karty Dużej Rodziny 3+/Rodziny Zastępczej”.

W Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy spotkali się z przedstawicielami samorządów, które wprowadziły Kartę Dużej Rodziny oraz instytucji partnerskich Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Prezydent dziękował też wszystkim przedsiębiorcom, którzy udzielają zniżek w ramach samorządowych kart rodzinnych i zapewnił, że podobnie, jak w przypadku samorządowców, będzie propagował dobre przykłady.

Samorządowe Karty Dużej Rodziny uprawniają do ulg, zniżek i zwolnień z opłat za korzystanie z wybranych usług i przy zakupie towarów u sprzedawców, którzy na terenie danego samorządu przyłączyli się do programu. Obecnie w gminach i powiatach w całym kraju jest już ponad 220 kart rodzinnych.

dobry klimat dla rodziny powiat tarnowski 1
Opracowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie program Powiatowej Karty Rodziny znalazł również uznanie w opinii ekspertów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, czego dowodem jest uwzględnienie projektu w publikacji pt. „Jak wprowadzić kartę dużej rodziny? Poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego” (Warszawa, 2013), prezentującej między innymi dobre praktyki w tym zakresie.

dobry klimat dla rodziny powiat tarnowski 2