dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Zarząd Powiatu z absolutorium budżetowym za 2013 rok

zarzad z absolutorium za 2013Podczas XVLII sesji Rady Powiatu Tarnowskiego odbyło się głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Tarnowskiego z tytułu wykonania budżetu za rok 2013. 26 Radnych pozytywnie oceniło wykonanie budżetu za miniony rok przez Zarząd.

Radni zapoznali się z dokumentacją, stanowiącą podstawę do udzielenia absolutorium, w szczególności zaś ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Tarnowskiego za rok 2013, sprawozdaniem finansowym Powiatu Tarnowskiego za rok 2013, opiniami biegłego rewidenta, Regionalnej Izby Obrachunkowej, a także stanowiskiem Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Tarnowskiego.

26 Radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Tarnowskiego za rok 2013. Dwóch wstrzymało się od głosu.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz zaznaczył, iż: Pomimo trudnej sytuacji w kraju, nie odczuliśmy jej w sposób drastyczny, choć pewne trudności w zbilansowaniu budżetu za rok 2013 wiązały się z obniżeniem subwencji oświatowej dla powiatu.

- Samych inwestycji wykonanych zostało naprawdę dużo, wymienić należy choćby 27 km dróg asfaltowych, nowe nakładki na drogach, nowy most w Szerzynach. Nadwyżkę budżetową z 2013 roku w wysokości 5 mln 800 tys. zł, planujemy przeznaczyć w bieżącym, praktycznie w 90% na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dla nas drogi są taką niekończącą się inwestycją - precyzuje Starosta.