dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Piknik Rodzinny w Zabawie i Puchar Polski w Kolarstwie MTB XCO w Tuchowie tematami konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym

konf prasowa piknik mtb miniW dniu dzisiejszym Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach spotkał się z dziennikarzami mediów lokalnych i regionalnych, aby zaprezentować dwa przedsięwzięcia, które odbędą się w najbliższych dniach na terenie Powiatu Tarnowskiego. Są to Piknik Rodzinny wraz z Koncertem „Karolowe Pieśni” w Zabawie oraz Puchar Polski w Kolarstwie MTB XCO w Tuchowie.

Piknik Rodzinny wraz z Koncertem „Karolowe Pieśni” w wykonaniu Wojtka Klicha z zespołem i gościnnym udziałem Moniki Kuszyńskiej na rzecz budowy Ogólnopolskiego Centrum Pomocy Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego w Wał Rudzie odbędzie się 19 czerwca na Placu przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Początek wydarzenia o godzinie 16.00.

konferencja prasowa piknik w zabawie puchar mtb 1
Kustosz Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, zaproszony na konferencję przez Wicestarostę Tarnowskiego, wyjaśnił cel organizacji Pikniku Rodzinnego w Zabawie: - To przedsięwzięcie ma za cel pokazanie, że jesteśmy na pewnym etapie przygotowań do aplikowania o środki na rzecz budowy Centrum, ale również, że jesteśmy przygotowani duchowo, aby wyjść do ludzi, do których ta inwestycja będzie adresowana i zaprosić ich na taki integracyjny piknik rodzinny, gdzie będzie możliwość doświadczenia wspólnoty z ludźmi, gdzie będzie możliwość posłuchania dobrej muzyki, przeżyć pewną radość.

konferencja prasowa piknik w zabawie puchar mtb 2

- Chcemy pokazać, że ta idea Centrum żyje i rozwija się, że chcemy pomagać i integrować wszystkich tych ludzi, którzy przeżyli traumę związaną z wypadkami drogowymi i komunikacyjnymi - dodaje ks. Szostak.

konferencja prasowa piknik w zabawie puchar mtb 3
Drugą inicjatywą, która została omówiona podczas konferencji z dziennikarzami był Puchar Polski w Kolarstwie MTB, który odbędzie się w Tuchowie 22 czerwca.

Wyścig będzie miał miejsce w Siedliskach - Lubaszowa (Gmina Tuchów. Wyścig ma rangę Pucharu Polski i startują w nim najlepsi polscy zawodnicy z grup zawodowych, ale jak podkreśla organizator zawodów, Mirosław Bieniasz, prawo startu będą mieli także zawodnicy amatorzy bez licencji w osobnym wyścigu, na krótszej trasie.

konferencja prasowa piknik w zabawie puchar mtb 4
Wyścigi będą odbywały się w kilku kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Jedna pętla będzie miała 4500 metrów z 230 metrową różnicą przewyższeń jest dość ciężka.

Organizatorem jest Kolarskie Centrum Promocyjne i Gmina Tuchów. Nasze stowarzyszenie jest organizatorem już drugiej tak prestiżowej imprezy w ostatnich miesiącach. W grudniu odbył się Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym bardzo wysoko oceniony przez Polski Związek Kolarski. Stowarzyszenie ma także grupę znakomitych kolarzy, którzy mają wiele spektakularnych zwycięstw od Mistrzostw Polski, Puchary Polski, Puchary Słowacji i wiele innych prestiżowych wyścigów na terenie całego Kraju - tłumaczy Mirosław Bieniasz.

konferencja prasowa piknik w zabawie puchar mtb 5
Chcemy pokazać takich ludzi z pasją, coraz więcej ludzi jeździ na rowerze, chcemy zatem pokazywać takie inicjatywy, które mają miejsce w naszym powiecie, a mają rangę ogólnopolską. Dziękuję organizatorom za tą pracę i podejmowanie tak ważnych wyzwań
- podsumował Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.