dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Udana akcja krwiodawcza w Dąbrówce Tuchowskiej

akcja krwiodawcza w dabrowce miniW niedzielę 6 kwietnia zorganizowana została pierwsza akcja poboru krwi w Dąbrówce Tuchowskiej. Udało się pozyskać prawie 15 litrów krwi od 32 dawców. Chętnych do oddania krwi było około 60 osób.

Strażacy z OSP Dąbrówka Tuchowska stworzyli grupę Czerwonych Krzyżaków. Postanowili rozpropagować akcję poboru w jednostkach z okolic Tuchowa, co przyniosło bardzo dobry efekt. Już od samego rana nam miejscu pojawiały się: OSP Łowczów, OSP Karwodrza, OSP Jodłówka Tuchowska, OSP Tuchów, a także OSP Łukanowice i oczywiście OSP Zakrzów. Akcję wsparli również samorządowcy z Gminy Tuchów i Gminy Wojnicz, a także Policjanci z KMP Tarnów i KWP Kraków. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie dla Powiatu Ziemskiego.

akcja krwiodawcza w dabrowce 1
Trzy stanowiska do poboru krwi były sprawnie obsługiwane przez ekipę Oddziału Terenowego RCKiK w Tarnowie z Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza. Każdy mógł zobaczyć odnowioną salę gimnastyczną, zmodernizowane pomieszczenia remizy przystosowane do działań operacyjnych, zobaczyć jak wyglądają i do czego służą urządzenia i sprzęt na pojazdach strażackich. Przy okazji można było zwiedzić teren przy remizie, skorzystać z boiska sportowego, terenów rekreacyjnych. Rodzice przychodząc z dzieciakami mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi korzystali z placu zabaw. Każdemu kto oddał krew wręczono dyplom jako wyraz uznania i podziękowania za udział w akcji.

akcja krwiodawcza w dabrowce 2
Jestem mile zaskoczony i godny podziwu dla mieszkańców i strażaków z OSP Dąbrówka Tuchowskiej za zaangażowanie jakie zastałem w tutejszej strażnicy. Są oni pełni pozytywnej energii, pomysłów oraz chętni do działania. Sądzę, że ten właśnie zapał jaki posiadają strażacy z Dąbrówki Tuchowskiej należy wykorzystać oraz pomagać, honorować i wspierać ich inicjatywy - powiedział Marek Bachara, Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy jednostce OSP Zakrzów.

akcja krwiodawcza w dabrowce 3
Zarząd OSP Dąbrówka Tuchowska wraz z Klubem HDK PCK przy OSP Zakrzów postanowili, że następne akcje poboru krwi wejdą na stałe w coroczny kalendarz wydarzeń w Dąbrówce Tuchowskiej.

Klub HDK PCK przy OSP Zakrzów serdecznie zaprasza już na kolejną akcję. Tym razem będzie organizowana wraz ze strażakami w OSP Więckowice - 18 maja od godz. 8:00 do 12:00 w miejscowej remizie.