dzisiaj jest: 25 lipca 2014 r.   ::    imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

W Grabnie rywalizowali w „królewskiej grze”

turniej szachowy miniW Wiejskim Domu Kultury w Grabnie odbyła się 56. Edycja Turnieju Szachowego „Złota Wieża”, który został zorganizowany przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Tarnowie, Lucjana Hajdo oraz Pawła Smolenia - Radnego Powiatu Tarnowskiego.

W turnieju wzięło udział 16 czteroosobowych drużyn między innymi z Wojnicza, Nieczajnej Górnej, Szczepanowa, Woli Radłowskiej, Tarnowa, Skrzyszowa, Tarnowca, Zakliczyna. Rywalizowano systemem szwajcarskim - jedna partia trwała 15 minut.

turniej szachowy 1
Zawody prowadził sędzia szachowy klasy międzynarodowej - Wiesław Kasperek. Organizatorzy zadbali o posiłki i napoje dla zawodników, zgromadzili również cenne nagrody dla zwycięskich drużyn oraz dla najmłodszych zawodników.

Po ponad pięciu godzinach rywalizacji i rozegraniu siedmiu pełnych rund zwyciężyła z dorobkiem 23 punktów drużyna MALBAT Tarnów, drugie miejsce zajęła drużyna KANA I Tarnów, trzecie natomiast drużyna z Nieczajnej Górnej.

Bezpośredni po zakończeniu zmagań na szachownicy nastąpiło uroczyste przekazanie pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych, które wręczali w imieniu organizatorów Jerzy Bąk - Prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych oraz Paweł Smoleń - Radny Powiatu Tarnowskiego.

turniej szachowy 2
Zawodnicy nie kryli szczerych słów podziękowań pod adresem organizatorów, za profesjonalne przygotowanie i obsługę zawodów.

Paweł Smoleń po zakończeniu turnieju powiedział: W tym roku po raz drugi w Grabnie gościmy uczestników Turnieju „Złota Wieża”. Cieszymy się, ze w tym roku wśród uczestników jest bardzo dużo dzieci i młodzieży oraz kobiet, świadczy to o tym, iż szachy wciąż cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, iż pod względem organizacyjnym turniej wypadł nie najgorzej, w czym chyba największy udział miał gospodarz tutejszego Domu Kultury – Lucjan Hajdo.