dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Dzień patrona w tuchowskim Liceum

dzien patrona lo tuchow 2014 miniW Liceum Ogólnokształcącym w Tuchowie odbył się kolejny Dzień Patrona Mikołaj Kopernik. Ten wybitny polski astronom już 41 lat patronuje społeczności szkolnej tuchowskiego Liceum.

W uroczystości uczestniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Andrzej Słowik Radny Powiatu Tarnowskiego, prof. Edmund Juśko Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz dyrektorzy okolicznych gimnazjów: Ewa Sawicka z Publicznego Gimnazjum w Karwodrzy, Anna Maria Karcińska z Zespołu Szkół w Burzynie, Józef Wzorek z Publicznego Gimnazjum w Tuchowie, Józef Marszałek z Publicznego Gimnazjum w Siemiechowie, nauczyciele, rodzice, emerytowani pracownicy szkoły oraz uczniowie.

dzien patrona lo tuchow 2014 2
Święto Patrona to wspomnienie dnia, w którym szkoła przyjęła Mikołaja Kopernika za swojego patrona oraz zwrócenie uwagi na jego osobę i działalność. To także okazja do upamiętnienia tej wybitnej postaci. Jej spuścizna jest częścią całokształtu pracy dydaktycznej i wychowawczej szkoły. Staje się także częścią tradycji szkoły
- powiedział Starosta Roman Łucarz, który jednocześnie podkreślił, iż tuchowskie liceum jest perełką Powiatu Tarnowskiego. Jest to szkoła, do której zawsze jest bardzo dobry nabór i która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce - podkreślił Starosta.

dzien patrona lo tuchow 2014 3
dzien patrona lo tuchow 2014 4
W ramach programu obchodów Dnia Patrona LO w Tuchowie odbyła się akademia przygotowana pod kierunkiem nauczycielek - Grażyny Ciężkowskiej i Mirosławy Tomasik a potem wykłady na temat historii lotów kosmicznych, wygłoszone przez pracownika naukowego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej - dr. Wojciecha Króla oraz Tomasza Zajączkowskiego. Zebrani mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć filmy dotyczące astronomii i Mikołaja Kopernika, zajrzeć do planetarium i obserwatorium astronomicznego, jak również obejrzeć fotografie Karola Guta z klasy III d. Wieczorem uczniowie bawili się podczas szkolnej dyskoteki.

dzien patrona lo tuchow 2014 5
dzien patrona lo tuchow 2014 6