dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Nietypowe zawody wspinaczkowe

wspinaczka niepelnosprawnych miniPo raz trzeci w Tarnowie odbędą się Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością. Tym razem zmagania będą miały miejsce na ściance PWSZ i odbędą się w poniedziałek, 17 marca 2014 r. Zawody organizują Fundacja REPI i prowadzony przez nią Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wraz z Akademickim Związkiem Sportowym.

- Zawody w tak trudnej dyscyplinie dla osób z ograniczoną sprawnością cieszą się coraz większą popularnością - przekonuje jeden z organizatorów Prezes Zarządu Fundacji REPI Tomasz Eliasz Wardzała. Dodaje: - udział w zawodach zapowiedzieli zawodnicy z Torunia. Przyjadą też zawodnicy z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Jak zwykle będą też zawodnicy z Sądecczyzny. Cieszymy się, że nasi goście są zadowoleni z jakości organizowanych zmagań sportowych, niektórzy przyjadą po raz trzeci. Impreza ma już swoją markę. Dotychczasowi zawodnicy dobrze o nas mówią innym placówkom tym samym wzrasta ilość zgłoszeń.

W tym roku rywalizacja będzie miała miejsce w bardzo komfortowym obiekcie, w pełni dostosowanym do potrzeb osób z niepełną sprawnością. Zawodnicy i ich opiekunowie będą mieli do dyspozycji nową, najlepszą w Polsce ścianę wspinaczkową w centrum miasta, wyposażoną w punkt medyczny, miejsce na spożycie ciepłego posiłku, dogodnie usytuowaną widownię, węzły sanitarne i bezpłatny parking przy obiekcie.

wspinaczka niepelnosprawnych logo
Wojciech Nowak kierownik sekcji wspinaczki sportowej AZS PWSZ mówi: - Organizowaliśmy juz kilkukrotnie zawody akademickie. W ubiegłym roku na sztucznej ścianie PWSZ w Tarnowie odbyły się zawody rangi Mistrzostw Polski we wspinaczce na czas oraz Pucharu Polski w prowadzeniu. Jednak nie mamy żadnych doświadczeń w zawodach paraclimbingu i możliwość współorganizacji zawodów wspinaczkowych dla osób niepełnosprawnych będzie dla nas niezwykle cenna. Kierownik W. Nowak dodaje, że: - szczególnie cennym doświadczeniem dla studentów Instytutu Ochrony Zdrowia będzie możliwość kontaktu z osobami o niepełnej sprawności, co na pewno będzie przydatne w ich przyszłej pracy zawodowej. Mamy nadzieję, że uczestnicy Zawodów, którzy przyjadą z całej Polski, będą mieli okazję do udanej rywalizacji i zabawy na ścianie tarnowskiej PWSZ.

Rozgrywki uda się zorganizować dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu PGNiG oraz Gminy Miasta Tarnowa.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno miłośników wspinaczki jak i osoby, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dziedzinie sportu. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz wszystkie informacje dotyczące zawodów znajdą Państwo na stronach www.repi.pl oraz www.wtzjp2.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 marca br. Liczymy, że będziemy mogli wspólnie z Państwem przeżywać sportowe emocje.

Organizację tych i innych zawodów sportowych oraz wszechstronną działalność Fundacji REPI i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II można wesprzeć na kilka sposobów, np. przekazują swój 1% podatku wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS 0000340823, przekazując darowizny pieniężne, rzeczowe, fundując nagrody czy przez pracę na zasadach wolontariatu w placówce czy przy organizowaniu imprez.