dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Kolędy i szopki bożonarodzeniowe w wykonaniu mieszkańców domów pomocy społecznej

przeglad kolendniczy dps miniZ końcem stycznia w Tuchowie odbył się XX Małopolski Przegląd Zespołów Kolędniczych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej im. Stanisława Kurczaba „Kolęda 2014”. Uczestniczyło w nim 23 domy pomocy społecznej z trzech województw. Samorząd powiatowy podczas prezentacji artystycznych reprezentował Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

Mieszkańcy domów ze swoimi opiekunami i dyrektorami pielgrzymowali w dniu 30 stycznia do tronu Matki Bożej Tuchowskiej. Uroczystej mszy św. przewodniczył Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Ryszard Podstołowicz.

przeglad kolendniczy dps 1
Podczas dwóch dni Przeglądu Tuchów gościł w około 600 mieszkańców z 23 Domów Pomocy Społecznej z trzech województw małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego.

przeglad kolendniczy dps 2
W sali widowiskowej Domu Kultury nastąpiło uroczyste otwarcie Przeglądu, którego dokonał Burmistrz Gminy Tuchów Mariusz Ryś, O. Jan Rzepiela, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Krzysztof Sobczyk, Dyrektor tuchowskiego Domu Kultury Janusz Kowalski oraz Dyrektor DPS Karwodrza Władysława Stefańska. Honorowi goście zostali obdarowani pamiątkowymi aniołami.

przeglad kolendniczy dps 3
Uczestnicy Przeglądu mieli możliwość zaprezentowania swych talentów, występując na scenie. Aktorzy pojawiali się w pięknych strojach, różnorodne były też przedstawienia. Jak każdego roku przywieźli własnoręcznie wykonane szopki. Do konkursu przystąpiło 15 szopek które stanowiły piękną dekorację. Niepełnosprawni włożyli w nie, wiele mozolnej pracy, wszystkie zostały nagrodzone.

przeglad kolendniczy dps 4
Wszyscy artyści otrzymali paczki ze słodyczami oraz pamiątkowym szalikiem z okazji Jubileuszu Przeglądu. Tegoroczny Przegląd Zespołów Kolędniczych został zakończony przez przedstawicieli władz Powiatu Tarnowskiego, Miasta i Gminy Tuchów, Klasztoru Redemptorystów, Domu Kultury, Zakładów Materiałów Opatrunkowych z Torunia.