dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Starostwo wesprze utalentowaną szpadzistkę

szpadzistka u starosty miniStarostwo Powiatowe w Tarnowie udzieli wsparcia finansowego Renacie Knapik - szpadzistce, która ma szansę pojechać na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro. Z zawodniczką Krakowskiego Klubu Szermierzy, która jest mieszkanką Powiatu Tarnowskiego, spotkał się niedawno Starosta Roman Łucarz. Inicjatorem spotkania był Radny Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

Renata Knapik mieszka w podtarnowskich Koszycach Wielkich. Szermierkę zaczęła trenować w Szkoły Podstawowej nr 19 w Tarnowie, w tamtejszym Uczniowskim Klubie Sportowym. Następnie reprezentowała MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Po pięciu latach wyruszyła do Krakowa, aby rozwijać swoje umiejętności. Wywalczyła dwukrotnie Mistrzostwo Polski w szermierce, jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy, a także w kadrze narodowej w szpadzie kobiet. Teraz jej główny sportowy cel to wyjazd na Igrzyska Olimpijskie, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro.

szpadzistka u starosty 1
Szermierka nie jest tak popularną dyscypliną jak piłka nożna, siatkówka czy skoki narciarskie. Dlatego nie jest łatwo pozyskać sponsora.

Powiedziałabym nawet, że bardzo trudno - wyznała Renata Knapik w niedawnym wywiadzie udzielonym dziennikarzowi tygodnika TEMI. - Większość zawodników dba o swój wizerunek samodzielnie. Jest to uciążliwe. Każdy z nas chce sumiennie trenować, rozwijać się i wynikiem sportowym kreować swój wizerunek. Rzeczywistość jednak niejednokrotnie zmusza nas do wysyłania dziesiątek ofert sponsorskich oraz do „pukania do drzwi” firm zainteresowanych pomocą. Bardzo ciężko o strategicznego sponsora. Marzeniem jest ktoś kto uwierzyłby i objął patronatem do czasu Igrzysk Olimpijskich w Brazylii. Taka pomoc dałaby ogromny komfort psychiczny. Patrząc realnie szukam małych cegiełek, które ułatwiają mi kontynuowanie kariery. Na razie otrzymałam wsparcie od wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła, od Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza oraz od firmy RWD Prospect.

szpadzistka u starosty 2