dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Odkryj wartość dziecka

stowarzyszenie podaruj dzieciom promyk slonca miniTarnowskie Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca jest organizatorem prestiżowej Akcji „Odkryj wartość dziecka”, której celem jest zachęcenie rodziców do odkrywania wartości występujących u każdego dziecka.

Obserwujemy, że obniżona samoocena u dzieci spowodowana jest niewiarą części rodziców w możliwości dziecka, nie docenianiem wysiłków dziecka i nie uczeniem samodzielności. Często rodzice, nauczyciele słyszą od dziecka „ja tego nie potrafię”, „nie uda mi się”, „nie chce mi się bo i tak, źle zrobię” - stwierdza Katarzyna Macoń Prezes Stowarzyszenia PDPS.

stowarzyszenie podaruj dzieciom promyk slonca 1
Z naszych obserwacji wynika, że dzieci na co dzień są więcej karcone, a mało chwalone. Jednym z głównych założeń Akcji jest budowanie u dziecka poczucia własnej wartości. To umożliwienie mu kontaktu z znaną osobą, która w życiu osiągnęła sukces. To co dziecko dostanie w dzieciństwie stanie się w dużej mierze świetnym kapitałem na życie. Dzięki prowadzonej Akcji chcemy wpoić dzieciom i młodzieży, że w życiu można osiągnąć sukces, jednak do tego potrzebna jest determinacja i konsekwencja w działaniu
- zaznacza Jadwiga Grzebieniowska, członek Stowarzyszenia.

Akcję „Odkryj wartość dziecka” popierają znane osoby ze świata sportu, mediów, kina itd. W chwili obecnej do akcji przystąpili: Kamil Stoch, Krzysztof Ziemiec, Marta Żmuda Trzebiatowska, Jasiek Mela, Marek Kamiński, Kabaret OT.TO, Golec uOrkiestra, Majka Jeżowska, Przemek Szaliński, Radek Brzózka oraz tarnowscy przedsiębiorcy. W ramach organizowanej przez Stowarzyszenie akcji, dzieci, które uczęszczają do Akademii Wspomagania Edukacyjnego prowadzonej przez Stowarzyszenie PDPS, korespondują ze znanymi osobami, opowiadają o swoich sukcesach, osiągnięciach w szkole.

stowarzyszenie podaruj dzieciom promyk slonca 2
Kontakt dziecka z aktorem, dziennikarzem, politykiem, piosenkarzem czy sportowcem pozytywnie wpływa na jego psychikę. Dziecko ma doskonały wzór do naśladowania, a także w pełni uczestniczy w życiu kulturalnym. Dziecko ma możliwość zobaczenia, jak widziane jest przez przyjaciela. Dostrzega, że te sprawy, których wcześniej nie uznawało za sukces, a które ktoś znany właśnie uznaje, są jednak jego sukcesami. Dzięki temu, uczeń, poczucia własnej wartości doświadcza osobiście w kontakcie z drugim człowiekiem
- podkreśla Grzegorz Knapik Wiceprezes Stowarzyszenia PDPS.

Warto dodać, że zadaniem Akademii Wspomagania Edukacyjnego www.superdziecko.org jest rozwijanie talentów oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Uczeń Akademii „Super Dziecko” wraz z nauczycielem prowadzi Indeks Sukcesów, gdzie wpisuje najważniejsze osiągnięcia. Indeks Sukcesów to dokument upoważniający dziecko do otrzymania statusu studenta Akademii Wspomagania Edukacyjnego prowadzonej przez Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca, pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Do Indeksu Sukcesów pod kierunkiem wykładowców Akademii wpisywane zostają najważniejsze osiągnięcia dziecka w ramach kształcenia w Akademii Wspomagania Edukacyjnego. Indeks Sukcesów został przygotowany na wyłączną własność Stowarzyszenia Podaruj Dzieciom Promyk Słońca przez Wydawnictwo Helios - w świecie wyobraźni.

stowarzyszenie podaruj dzieciom promyk slonca 3