dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Gmina Zakliczyn wyróżniła wybitnego gastroenterologa

stanislaw konturek honorowy obywatel miniW Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn prof. dr. hab. Stanisławowi Janowi Konturkowi, pochodzącemu z Zakliczyna, wybitnemu polskiemu fizjologowi i gastroenterologowi.

Ceremonia odbyła się podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie. Z wnioskiem o uhonorowanie profesora Stanisława Konturka tytułem Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn wystąpił Zarząd Stowarzyszenia „Klucz”.

stanislaw konturek honorowy obywatel 1
W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele samorządu Powiatu Tarnowskiego: Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach. Starosta Tarnowski wręczył nowemu Honorowemu Obywatelowi Gminy Zakliczyn list gratulacyjny oraz zestaw upominków powiatowych.

stanislaw konturek honorowy obywatel 2
Prof. dr hab. Stanisław Jan Konturek urodził się 8 października 1931 w Zakliczynie. Jest fizjologiem, gastroenterologiem, emerytowanym profesorem Katedry Fizjologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i członkiem czynnym Polskiej Akademii Umiejętności.