dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Pierwszoklasiści ZSOiZ w Gromniku ślubowali

slubowanie w gromniku 2013 miniTradycją jest, że w Gromniku tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasy pierwsze Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II składają ślubowanie na sztandar szkoły, a uczniom klas mundurowych zostają wręczone czapki. W bieżącym roku uroczystość ta odbyła się 20 grudnia.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice i rodziny pierwszoklasistów, absolwenci, a także wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się Zbigniew Karciński - Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, Mirosław Banach - Wicestarosta Tarnowski, prof. dr hab. Edmunda Jusko - Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

slubowanie w gromniku 2013 2
W ślubowaniu uczniów klas pierwszych uczestniczyli także przedstawiciele służb mundurowych: gen. Policji Józef Jedynak, Mirosław Moryl - zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, Robert Kłósek - zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz przedstawiciele WKU w Tarnowie. Nie zabrakło również przedstawicieli Aeroklubu Podhalańskiego oraz władz lokalnych na czele z Bogdanem Staszem Wójtem Gminy Gromnik.

slubowanie w gromniku 2013 1
Licealiści z klas pierwszych, a wśród nich uczniowie realizujący dodatkowe programy edukacyjne: policyjny, lotniczy, pożarniczy, ratownictwa medycznego, program sportowy z odnową biologiczną oraz uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej złożyli uroczyste ślubowanie.

slubowanie w gromniku 2013 3
slubowanie w gromniku 2013 4
slubowanie w gromniku 2013 5
W część artystycznej przygotowanej z okazji świąt Bożego Narodzenia widzowie mogli obejrzeć historię Maryi i Józefa. Stanowiła ona refleksję nad wartościami, których brakuje we współczesnym świecie - wiary, nadziei i miłości. Uroczystość uświetnił zespół wokalno-instrumentalny, który zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Na zakończenie części artystycznej zostały złożone życzenia świąteczne oraz nastąpiło wspólne połamanie się opłatkiem.

slubowanie w gromniku 2013 6

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria