dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Świąteczna rozmowa ze Starostą

swioteczna rozmowa ze starosta miniCzy lubi śpiewać kolędy? Jaka jest jego ulubiona? Co znajdzie się na wigilijnym stole? Jak przyrządza karpia? Czy pójdzie na Pasterkę? – na te i inne pytania odpowiada Starosta Roman Łucarz w obszernym wywiadzie świątecznym, udzielonym tygodnikowi „Miasto i Ludzie”.

Przed laty święta miały swój specyficzny charakter. Czekało się na prezenty pod choinką, ale najważniejsza była kolacja wigilijna, najważniejsze było Boże Narodzenie, śpiewanie kolęd. A dziś niepokojące jest to, jak ten charakter się zatraca - twierdzi Roman Łucarz. - Już po Wszystkich Świętych pojawiają się dekoracje, zaczyna się wielki happening, ale niezwykle rzadko zobaczyć można wystrój typowo Bożonarodzeniowy. Mówi się wesołych świat, ale już mało kto dodaje, że świąt Bożego Narodzenia. Dlatego podjąłem decyzję, że w tym roku kartki z życzeniami, które wysyła Starostwo, mają mieć typowo Bożonarodzeniowy charakter. To nie może być tylko choinka, jakaś bombka, ale musi być przede wszystkim dzielenie się radością z narodzin Pana Jezusa.

swioteczna rozmowa ze starosta 1
Czego Starosta z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzy mieszkańcom Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego?

Przede wszystkim właściwego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Aby radość płynąca z narodzenia Pana Jezusa dawała im pokój i natchnienie na kolejny rok. Dużo zdrowia i pracy, bo praca - gdy borykamy się z potężnym bezrobociem - jest wielu teraz niezwykle potrzebna.

Cały wywiad przeczytać można w świątecznym wydaniu tygodnika „Miasto i Ludzie”.