dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Gratulacje, podziękowania i medale na sesji Rady Powiatu

wyroznienia na sesji rady miniPodczas wczorajszej, XLI Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego wręczone zostały wyróżnienia, listy gratulacyjne oraz podziękowania od samorządu Powiatu Tarnowskiego nauczycielom, uczniom i działaczom społecznym, zasłużonym w ostatnich miesiącach dla społeczności powiatowej. Uhonorowane zostały także osoby wspierające działalność Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych.

wyroznienia na sesji rady 1
Sesję rozpoczęła prezentacja sztandaru Związku Zawodowego Kolejarzy PKP Węzła Tarnów, który obchodzi w bieżącym roku 90-lecia fundacji i jest najstarszym sztandarem środowiska kolejarzy w Polsce. Sztandar ubogaca wszystkie uroczystości organizowane przez Powiat Tarnowski. W jego fundację zaangażowany był między innymi Prezydent II RP Ignacy Mościcki. Historię sztandaru zaprezentował członek pocztu sztandarowego Zbigniew Burnat.

wyroznienia na sesji rady 2
Za osiągnięcia w dziedzinie oświaty powiatowej Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Karciński złożyli podziękowania i gratulacje dr Barbarze Dagmarze Niziołek, Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie, która w październiku 2013 r. uzyskała honorowy tytuł Profesora Oświaty.

wyroznienia na sesji rady 3
Również za osiągnięcia w dziedzinie oświaty w powiecie, a w szczególności za uzyskanie w bieżącym roku Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, przyznawanej za powszechnie uznany dorobek w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, Starosta Tarnowski oraz Wicestarosta Tarnowski złożyli gratulacje i podziękowania Zbigniewowi Karcińskiemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Gromniku.

wyroznienia na sesji rady 4
Za długoletnią pracę społeczną na rzecz środowiska osób niewidomych i niedowidzących na terenie Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego przedstawiciele samorządu powiatu podziękowali Pani Urszuli Szuster, Przewodniczącej Zarządu Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewiadomych w Tarnowie.

wyroznienia na sesji rady 5
Za wybitne osiągnięcia naukowe, a szczególne zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej oraz sukces w X Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Kioto (indywidualnie srebrny medal), Starosta Tarnowski, Wicestarosta Tarnowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu złożyli gratulacje i podziękowania Piotrowi Siwkowi, mieszkańcowi gminy Ryglice, absolwentowi I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, obecnie studentowi Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Gratulując wyróżnionemu Starosta Tarnowski przekazał Piotrowi między innymi nowoczesny tablet.

wyroznienia na sesji rady 6
Za osiągnięcia muzyczne, a szczególnie za sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych Konkursach Duetów Fortepianowych, Starosta Tarnowski, Wicestarosta Tarnowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu złożyli gratulacje Adrianowi Łazarczykowi, uczniowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, który również otrzymał nowoczesny tablet.

wyroznienia na sesji rady 7
Za sukcesy w ogólnopolskich konkursach informatycznych, Starosta Tarnowski, Wicestarosta Tarnowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu złożyli gratulacje uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach: Piotrowi Golcowi, Mateuszowi Rdzakowi, Damianowi Królowi, Markowi Mirosławskiemu i Dominikowi Kurkowi.

wyroznienia na sesji rady 8
Za osiągnięcia w regionalnych konkursach gastronomicznych przedstawiciele samorządu Powiatu Tarnowskiego złożyli gratulacje Marcie Stanuch, uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach.

wyroznienia na sesji rady 9
Sukcesy uczniów to również ciężka praca ich nauczycieli - opiekunów, stąd Starosta Tarnowski, Wicestarosta Tarnowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu złożyli podziękowania: Krzysztofowi Klisiowi - nauczycielowi informatyki w ZSP w Ryglicach, Annie Truchan - nauczycielowi przedmiotów zawodowych ekonomicznych w ZSOiZ w Ciężkowicach oraz Edycie Szwalec - nauczycielowi przedmiotów zawodowych i gastronomicznych w ZSOiZ w Ciężkowicach.

wyroznienia na sesji rady 10
W bieżącym roku Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia Oddziału. W związku z tym Zarząd Oddziału honoruje osoby, które wspierały w tym czasie działalność statutową organizacji. Podczas sesji płk Zbigniew Radoń, Dowódca Oddziału uhonorował Medalami 10-lecia: Jacka Hudymę - Radnego i Członka Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Józefa Lazarowicza - Radnego i Członka Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Wojciecha Skrucha - Radnego i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego, Wacława Sychtę - Radnego i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego.

wyroznienia na sesji rady 11
Ponadto Dowódca Oddziału wręczył patent oficerski Ochotniczej Federacji Kawalerii profesorowi dr hab. Edmundowi Juśko, Dyrektorowi Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Jest to forma szczególnego uznania Federacji, przyznana za duży wkład uhonorowanego, w popularyzację dziejów 5. Pułku Strzelców Konnych, kawalerii polskiej i wojskowości polskiej.

wyroznienia na sesji rady 12
Z okazji jubileuszu 90-lecia fundacji sztandaru Związku Zawodowego Kolejarzy Węzła PKP Tarnów Starosta Tarnowski, Wicestarosta Tarnowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu złożyli gratulacje pocztowi sztandarowemu, przekazując jego członkom portret Ignacego Mościckiego, prezydenta RP w okresie międzywojennym, który przyczynił się do fundacji sztandaru.

wyroznienia na sesji rady 13

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria