dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Ciężkowice świętowały jubileusz uzyskania praw miejskich

jubileusz praw miejskich ciezkowic miniRok 2013 jest dla Ciężkowic jubileuszowym, bowiem miasto obchodzi rocznicę 665-lecia uzyskania praw miejskich oraz 15-lecie przywrócenia Ciężkowicom statusu miasta. Z tej okazji 10 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w której uczestniczyli również przedstawiciele samorządu Powiatu Tarnowskiego, Wicestarosta Mirosław Banach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Karciński.

Wicestarosta Tarnowski pogratulował władzom Ciężkowic: - gratulujemy samorządowi Gminy Ciężkowice pięknej tradycji oraz osiągnięć w pracy samorządowej, którą wykonujecie Państwo dla dobra mieszkańców Ciężkowic oraz całej gminy.

jubileusz praw miejskich ciezkowic 1

- Niech przypadające w 2013 roku jubileusze Ciężkowic będą inspiracją do podejmowania nowych wyzwań na rzecz rozwoju miasta i gminy, a także przyczynią się do umocnienia tożsamości i przywiązania do lokalnego dziedzictwa historycznego wśród mieszkańców - podkreślił Wicestarosta Mirosław Banach, zwracając się do Rajców Miejskich Ciężkowic.

jubileusz praw miejskich ciezkowic 2
Ciężkowice uzyskały prawa miejskie w 1348 r., a przywilej lokacyjny wystawił król Kazimierz Wielki. Status miasta utraciły w okresie międzywojennym, aby na powrót stać się miastem w roku 1998, co nastąpiło na mocy stosownego rozporządzenia Rady Ministrów.