dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Tarnowska Policja z nowymi samochodami

przekazanie skody policji miniFlota samochodów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie powiększyła się o trzy nowe pojazdy marki Skoda. Zostały one dofinasowane przez władze samorządowe Powiatu Tarnowskiego, Miasta Tarnowa i Gminy Żabno oraz Wietrzychowice. W oficjalnym przekazaniu funkcjonariuszom Policji nowych samochodów uczestniczyli Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

przekazanie skody policji 1
Inwestycja kosztowała blisko 120 tysięcy złotych. Zakupione pojazdy to Skoda Roomster oraz dwie Skody Fabia. Pierwsza z nich zasili Zespół Techniki Kryminalistycznej i będzie obsługiwać teren Tarnowa i okolicznych miejscowości. Dwa pozostałe pojazdy - Skody Fabia - trafią do komisariatu Tarnów-Zachód i do Żabna.

przekazanie skody policji 2
przekazanie skody policji 3
- Dofinansowanie zakupu samochodów to jedna z form pomocy Państwowej Policji. W tym roku przekazaliśmy już 50 tysięcy złotych, i ta tendencja zostanie utrzymana w przyszłym roku. Tarnowska Policja działa bardzo dobrze, jest w pierwszej trójce w Województwie Małopolskim, dlatego warto wspierać takie instytucje. Potrzeby są duże, ale warto inwestować w bezpieczeństwo, bo ono jest najważniejsze - mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

przekazanie skody policji 4
przekazanie skody policji 5