dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Dwudziestolecie Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie

jubileusz szpitala mini15 listopada 1993 roku Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie przyjął pierwszego pacjenta. 20 lat działalności placówki to konsekwentny rozwój szpitala, który systematycznie rozbudowywał swoją ofertę leczniczą. 23 listopada br. w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie miały miejsce uroczystości jubileuszu tej największej placówki lecznictwa zamkniętego we wschodniej części Województwa Małopolskiego.

W obchodach jubileuszowych uczestniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który złożył na ręce Dyrektor Szpitala im. Św. Łukasza Anny Czech życzenia dla pracowników placówki.

jubileusz szpitala 1
- Szpital jest placówką o strategicznym znaczeniu w zakresie zapewnienia mieszkańcom naszej części województwa opieki i ochrony życia oraz zdrowia. - podkreślił Starosta Tarnowski.

jubileusz szpitala 2
- Co istotne Szpital wciąż się rozwija i to zarówno w zakresie bazy materialnej, sprzętu medycznego, struktury, ale i przede wszystkim w zakresie wysoko wykwalifikowanej kadry lekarzy i personelu medycznego. Jest to możliwe między innymi dzięki profesjonalnemu zarządzaniu szpitalem, właściwej współpracy z samorządem Województwa Małopolskiego, ale i również z innymi placówkami ochrony zdrowia, działającymi na terenie Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. - dodaje Roman Łucarz.

Starosta Tarnowski znalazł się także w składzie Komitetu Honorowego obchodów jubileuszowych.