dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Pierwszoklasiści ZSLiT w Wojniczu złożyli ślubowanie

slubowanie zslit wojnicz 2013 mini15 listopada w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu odbyła się ceremonia ślubowania klas pierwszych, połączona z finałem II szkolnego konkursu pieśni patriotycznej. W uroczystości uczestniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Obecny był również Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie dr hab. Edmund Juśko. Jednostki patronackie reprezentowali mjr Marcin Szczekala - Zastępca Dowódcy 6. Batalionu Dowodzenia z Krakowa oraz mjr Radosław Weremczuk - Naczelnik Wydziału Prezydialnego Karpackiego Okręgu Straży Granicznej. Uczniowie klas pierwszych techników oraz liceum wygłosili rotę ślubowania. Klasa mundurowa liceum ogólnokształcącego otrzymała emblematy jednostek patronackich. Po ślubowaniu uczniowie klasy III LO otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego. Najbardziej zaangażowani otrzymali certyfikaty z wyróżnieniem.

slubowanie zslit wojnicz 2013 1
slubowanie zslit wojnicz 2013 3
Zwracając się do uczniów klas pierwszych, Starosta Tarnowski zaznaczył: - Ślubowanie, które dzisiaj składacie obliguje Was do właściwego wypełniania obowiązków uczniowskich i przestrzegania regulaminu i statutu szkoły. Chciałbym jednak abyście potraktowali ten akt nie jako obowiązek, ale jako zaszczyt. Oto bowiem wkraczacie w nowy rozdział w Waszym życiu, który wprowadza Was na prostą ścieżkę ku dorosłości. W ciągu najbliższych lat nauki musicie stać się w pełni świadomi waszych pragnień, oczekiwań i marzeń - czyli tego wszystkiego co chcecie w życiu osiągnąć i tego kim chcecie się stać.

slubowanie zslit wojnicz 2013 2
Kolejnym punktem programu uroczystości było uhonorowanie Dowódcy 6. Batalionu Dowodzenia 6. Brygady Powietrznodesantowej - ppłk Macieja Mazurkiewicza Groszem Tarnowskim Ziemskim, który na ręce obecnego mjr Marcina Szczekali, przekazał Starosta Tarnowski Roman Łucarz, w uznaniu zasług w dziedzinie organizacji szkolenia wojskowego w ZSLiT w Wojniczu.

slubowanie zslit wojnicz 2013 4
W przerwie uroczystości uczniowie klasy II LO zaprezentowali fragment szkolenia jakie przechodzą z zakresu sztuk walki.

slubowanie zslit wojnicz 2013 5
Druga część uroczystości to finał konkursu pieśni patriotycznej jaki zorganizowano w wojnickim Zespole Szkół z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na zakończenie uroczystości wszyscy nauczyciele oraz goście zaśpiewali wspólnie pieśni: „Wojenko, wojenko” oraz „Legiony”.

slubowanie zslit wojnicz 2013 6