dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Stażysta 50+

dojrzali potrzebni kompetentni miniRusza pilotażowa edycja projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”, którego celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób w wieku 50-64 lat poprzez pracę z wolontariuszem 45+. Inspirujące spotkania, indywidualne wsparcie opiekuna oraz możliwość zdobycia kompetencji cenionych na rynku pracy to tylko kilka z wielu korzyści czekających na uczestników projektu.

Do udziału w projekcie zaprasza Wojewódzki Urząd Pracy i Stowarzyszenie WIOSNA wraz z Grodzkim Urzędem Pracy Miasta Krakowa, Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.

Na każdym etapie życia możliwa jest zmiana ścieżki zawodowej, w wieku 50+ też można dowiedzieć się o sobie czegoś nowego, wyzwolić w sobie nowy potencjał.

- Uczestnik w trakcie projektu ma okazję spojrzenia na siebie z całkiem nowej strony, poznania swoich mocnych stron, będzie też miał możliwość zdobycia nowych kompetencji i umiejętności - wyjaśnia Małgorzata Ząbczyńska, pracująca przy projekcie. - Dodatkowo projekt jest okazją do poznania nowych, ciekawych osób, spojrzenia na rynek pracy z perspektywy przedsiębiorcy - dodaje.

Elementem projektu będą też starannie przygotowane staże w firmach lub instytucjach z Małopolski na stanowiskach zgodnych z kompetencjami i predyspozycjami uczestnika.

Uczestnikiem może zostać osoba w wieku 50-64 lat, niezatrudniona, mieszkająca w Krakowie, Tarnowie i na terenie powiatu tarnowskiego, powiatu chrzanowskiego, powiatu nowosądeckiego, chcąca odkryć w sobie nowy potencjał i zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

Aplikowanie do projektu jest bardzo proste:
- wejdź na www.50plus.dzialaj.pl
- wypełnij odpowiedni formularz zgłoszeniowy
- prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złóż osobiście w Biurze Projektu albo w Biurze Obsługi Klienta

Do udziału w projekcie zapraszamy również wolontariuszy, osoby w wieku powyżej 45 lat, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem zawodowym i pozytywnie inspirować uczestników projektu.

Więcej informacji: www.50plus.dzialaj.pl

dojrzali potrzebni kompetentni
Projekt „50+dojrzali, potrzebni, kompetentni” ma na celu podniesienie aktywności zawodowej i społecznej osób po 50 roku życia, pozostających bez pracy, zagrożonych wykluczeniem społecznym, pochodzących z  Małopolski poprzez stworzenie modelu pracy wolontariuszy po 45. roku życia. Projekt jest odpowiedzią na problemy rynku pracy w Województwie Małopolskim, związane ze zbyt wczesną dezaktywacją zawodową osób w wieku powyżej 50 lat.