dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Przedsiębiorco, dowiedz się wszystkiego w ZUSie!

zusOd 18 do 22 listopada Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy. W tych dniach wszystkie placówki ZUS przyjmować będą o trzy godziny dłużej (codziennie do 18.00) oczekując na przedsiębiorców chcących skorzystać z porad ekspertów Zakładu oraz innych instytucji. Odbędą się także bezpłatne wykłady.

Przez cały tydzień w Oddziale ZUS w Tarnowie na specjalnie przygotowanych stanowiskach na przedsiębiorców będą czekali eksperci ZUS oraz Urzędu Miasta. W poszczególne dni będzie można także porozmawiać ze specjalistami z tarnowskich Urzędów Skarbowych, Urzędu Pracy oraz Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W Inspektoracie ZUS w Bochni 20 listopada dyżurować będą eksperci z Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta i Gminy oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Warto zasięgnąć porady nie tylko z zakresu opłacania składek na ubezpieczenia społeczne ale także przepisów podatkowych, zakładania i ewidencji działalności gospodarczej czy pozyskiwania środków na jej prowadzenie i rozwój.

Natomiast na specjalnych seminariach tematycznych dowiemy się między innymi o tym, jak efektywnie korzystać z nowej wersji programu Płatnik i dlaczego warto skonfigurować w firmowym laptopie Platformę Usług Elektronicznych, czyli jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w urzędzie. Będzie można także sprawdzić na jakich zasadach można skorzystać z ulg i umorzeń w spłacie zaległych składek oraz z abolicji składkowej. Warto również porozmawiać o tym, jak nie dać nabrać się na „usługi” nieuczciwych pośredników oferujących outsourcing pracowników. Wykłady będą się odbywać w siedzibie Oddziału ZUS w Tarnowie. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału. Numer sali zostanie podany uczestnikom w późniejszym terminie.

Patronat nad akcją objął Dziennik Gazeta Prawna. Na jego łamach ukaże się cykl artykułów także poświęconych powyższym tematom. Więcej szczegółów na temat akcji na stronie zus.pl/tydzienprzedsiebiorcy.

tydzien przedsiebiorcy mini