dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Nagrody im. Tadeusza Tertila przyznane

nagrody tertila 2013 mini30 października w tarnowskim ratuszu odbyła się uroczysta, połączona sesja Rady Miasta Tarnowa i Rady Powiatu Tarnowskiego, upamiętniająca rocznicę wyzwolenia Tarnowa spod zwierzchności zaborcy. W centrum wydarzeń sprzed 95. lat był burmistrz Tarnowa, Tadeusz Tertil, którego postać, została upamiętniona w sposób szczególny poprzez nagrody jego imienia, przyznawane absolwentom wyższych uczelni, którzy poświęcili swoje prace dyplomowe tematyce Tarnowa lub Powiatu Tarnowskiego.

nagrody tertila 2013 1
Nagrodę im. Tadeusza Tertila w kategorii „najlepsza praca magisterska z dziedziny humanistyczno-społecznej” otrzymała Ewa Tutaj, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, za pracę pt. „Instrumenty promocji usług medycznych na przykładzie Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie”, natomiast w dziedzinie „techniczno-przyrodniczej” Nagrodę przyznano Joannie Rapacz, absolwentce Politechniki Krakowskiej, która opracowała w swojej pracy magisterskiej temat „Rekreacja nad zalewem w Wierzchosławicach. Projekt zagospodarowania zbiornika pożwirowego oraz koncepcja szlaków turystycznych”.

nagrody tertila 2013 2
Praca dyplomowa Ryszarda Nejmana ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pt. „Wytyczne dla lokalnego programu rewitalizacji osiedla przyfabrycznego tarnowskiej dzielnicy Mościce” została najwyżej oceniona w kategorii „najlepsza praca inżynierska”. Ponadto wyróżnienie otrzymały prace: inżynierska Macieja Bogdańskiego, absolwenta Politechniki Rzeszowskiej („Ośrodek Pogodnej Jesieni z Centrum Aktywizacji Seniorów w Tarnowie”), praca licencjacka Pauliny Baranowskiej, absolwentki Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie („Wybrane problemy adaptacyjne dzieci w przedszkolu”) oraz praca licencjacka Kingi Truty, absolwentki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. („Sanktuaria diecezji tarnowskiej - propozycja szlaku turystyczno-pielgrzymkowego”).

nagrody tertila 2013 4
Przewodnicząca Kapituły Nagrody im. T. Tertila, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Tarnowskiego Magdalena Szybilska podkreśliła, iż w bieżącym roku Kapituła oceniała prace ze szczególnym uwzględnieniem następujących kryteriów zawartych w regulaminie: badawczość, innowacyjność oraz użyteczność.

nagrody tertila 2013 3
W swoim wystąpieniu podczas sesji Starosta Tarnowski Roman Łucarz pogratulował laureatom oraz podkreślił fakt, iż Nagroda im. T. Tertila jest efektem dobrej współpracy dwóch samorządów: Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.

nagrody tertila 2013 5
Podczas Wręczone zostały również wysokie rangą odznaczenia państwowe, między innymi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej” pośmiertnie przyznany został żołnierzowi AK Wojciechowi Błasikowi, zaś Krzyż Kawalerski, „za wybitne zasługi w działalności na rzecz krzewienia polskich tradycji i kultury narodowej w kraju i za granicą, za osiągnięcia w pracy samorządowej” otrzymał Zastępca Prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański. Ceremonii odznaczenia dokonał Wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak.

nagrody tertila 2013 6
Nagroda im. Tadeusza Tertila dla autorów prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich tematycznie związanych z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim została ustanowiona w 2007 roku. W bieżącym roku do Konkursu zgłoszono 14 prac z następujących uczelni: Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Krakowskiej, Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Wyższej Szkoły Biznesu, Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Nagrodzone prace:

1. Ewa Tutaj
    Instrumenty promocji usług medycznych na przykładzie Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie
  2. Joanna Rapacz
    Rekreacja nad zalewem w Wierzchosławicach - projekt zagospodarowania zbiornika pożwirowego oraz koncepcja szlaków turystycznych
  3. Ryszard Nejman
    Wytyczne do Lokalnego Programu Rewitalizacji osiedla przyfabrycznego tarnowskiej dzielnicy Mościce

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria