dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Kolejna udana akcja honorowego krwiodawstwa w tarnowskim Starostwie

dwunasta akcja krwiodawcza miniZakończyła się XII edycja akcji honorowego krwiodawstwa, którą 29 października 2013 roku, zorganizowało Koło Polskiego Czerwonego Krzyża działające przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Jak podkreśla organizator tego przedsięwzięcia, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach - organizowane w urzędzie akcje krwiodawcze mają na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców miasta, powiatu i regionu.

Wiele osób dziwi się, że urząd jest miejscem organizowania akcji krwiodawczej - mówi Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach - tym mówię jednak, że jest to doskonała forma propagowania honorowego krwiodawstwa.

dwunasta akcja krwiodawcza 1
Efekty dwunastu akcji krwiodawczych w Starostwie Powiatowym do tej pory to ponad 127 litrów pozyskanego, tego życiodajnego płynu, jakim jest krew. Jednak dodatkowym efektem jest właśnie wymiar promocyjny naszego przedsięwzięcia. Stąd z pewnością będziemy kontynuowali tą ideę. Kolejna akcja krwiodawcza w Starostwie Powiatowym już wkrótce
. - dodaje Wicestarosta Tarnowski.

dwunasta akcja krwiodawcza 2
Wśród osób, które oddały honorowo krew w Starostwie Powiatowym podczas XII akcji krwiodawczej byli Małopolski Komendant Państwowej Straży Pożarnej gen. Andrzej Mróz oraz Komendant Miejski Policji Państwowej w Tarnowie insp. Robert Biernat.

dwunasta akcja krwiodawcza 3
Akcje honorowego krwiodawstwa, organizowane przez koło PCK w tarnowskim Starostwie, niezmienne przebiegają pod hasłem: „Potrzebna krew - także Twoja!”.

dwunasta akcja krwiodawcza 4