dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Medal za Zasługi dla Obronności Kraju dla Starosty Tarnowskiego

medal za zaslugi dla obronnosci starosta mini22 października w Klubie Garnizonowym w Krakowie obyła się uroczystość z okazji święta 95. rocznicy utworzenia Terenowych Organów Administracji Wojskowej, które zostało ustanowione przez Ministra Obrony Narodowej na dzień 27 października. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych województwa małopolskiego, kadra i pracownicy terenowych organów administracji wojskowej oraz zaproszeni goście. Obecny na obchodach Starosta Tarnowski Roman Łucarz został odznaczony przez Szefa krakowskiego WSzW Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, przyznanym przez Ministra Obrony Narodowej.

Podczas głównej części uroczystości Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Janusz KURZYNA wręczył medale, w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, listy gratulacyjne za długoletnią pracę dla pracowników terenowych organów administracji wojskowej oraz odznaki pamiątkowe.

medal za zaslugi dla obronnosci starosta 1
Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju, który otrzymał podczas uroczystości Starosta Tarnowski Roman Łucarz, stanowi uznanie dla osób, przyczyniających się poprzez swoją pracę lub działalność, do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

medal za zaslugi dla obronnosci starosta 2