dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

O zapobieganiu otyłości i promocji zdrowego stylu życia na seminarium w Starostwie Powiatowym

wiem co jem mini24 października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się seminarium warsztatowe, poświęcone zapobieganiu otyłości i promocji zdrowego stylu życia.

Seminarium otworzył Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach, zwracając uwagę na problem otyłości, która w obecnych czasach dotyka coraz więcej osób, stając się również coraz częściej występującym schorzeniem wśród mieszkańców powiatu. Zachęcał do stosowania zdrowej żywności, która staje się coraz popularniejsza, oraz do uprawiania sportu. Przypomniał, że Powiat Tarnowski od wielu lat propaguje zdrowy styl życia poprzez seminaria, konferencje i popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa.

wiem co jem 1
Część panelową otworzyła dietetyk Natur-House Justyna Oszkandy, która omówiła zasady prawidłowego komponowania posiłków. Po krótkiej przerwie prowadzone były warsztaty żywieniowe oraz diagnostyka dietetyczna. W czasie warsztatów uczestnicy seminarium zostali poinformowani na co zwracać uwagę oraz jakimi zasadami kierować się, robiąc zakupy.

wiem co jem 2
W czasie diagnostyki dietetycznej każdy zainteresowany mógł skorzystać z bezpłatnej porady dietetyka wraz z pomiarem masy ciała i analizy składu organizmu.

wiem co jem 3
Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim blisko 80 osób w różnym przedziale wiekowym.