dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Honorowy profesor oświaty

rozmiar tekstu w artykule:

profesor oswiaty miniDyrektor Samorządowego Centrum Edukacji Barbara Dagmara Niziołek otrzymała tytuł honorowy profesora oświaty. Jest pierwszą osobą z regionu tarnowskiego i z całej wschodniej Małopolski, która została tym zaszczytnym tytułem, najwyższym jaki może być nadany nauczycielowi, wyróżniona przez Ministra Edukacji Narodowej.

Pani Barbara Dagmara Niziołek, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, w oświacie pracuje blisko 30 lat. Mieszka w Tarnowie, ale karierę zawodową rozpoczynała w Krakowie. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim podjęła pracę w Studium Medycznym. Była tam nauczycielem praktycznej nauki zawodu i wykładała przedmioty teoretyczne.

profesor oswiaty 1
Po zmianach ustrojowych w kraju wróciła do rodzinnego miasta i pracowała w kuratorium oświaty. Przez dziesięć lat była wizytatorem, miała też wiele innych zajęć. Zajmowała się m.in. szeroko rozumianą edukacją i promocją zdrowia. Doradzała jak planować jadłospisy w szkolnych stołówkach. Stworzyła sieć szkół promujących zdrowie, a ponieważ w kuratorium podlegał jej również dział „turystyka i krajoznawstwo”, uporządkowała sprawy związane ze szkolnymi schroniskami młodzieżowymi. Wymyśliła cykliczne, przechodnie imprezy: zlot internacki i spotkanie z piosenką turystyczną. Jest ponadto pomysłodawczynią gry po Tarnowie, która polega na odnajdywaniu różnych miejsc w mieście.

profesor oswiaty 2
Po likwidacji Województwa Tarnowskiego i powstaniu powiatów przyjęła propozycję zorganizowania doradztwa metodycznego dla nauczycieli w nowej rzeczywistości administracyjnej. Samorządowe Centrum Edukacji, które w zasadzie stworzyła od podstaw, uważane jest za jedną z najlepszych tego typu instytucji w kraju. Obsługuje nie tylko Powiat Tarnowski, ale także brzeski i dąbrowski. Obecnie jest także koordynatorką dużego unijnego projektu, mającego na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych przeszło 2 tysięcy nauczycieli w Powiecie Tarnowskim.

Kandydaturę Barbary Dagmary Niziołek do zaszczytnego tytułu profesora oświaty zgłosił Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. Jej CV do Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas wysłał wraz z pięcioma innymi kandydaturami, ale specjalna kapituła honorowy tytuł profesora postanowiła przyznać tylko Pani Niziołek.

- Ogromnie cieszę się z tego wyróżnienia, bo to jest docenienie tego, co dotychczas w oświacie zrobiłam - mówi dr Barbara Dagmara Niziołek. - Jestem nawet bardziej zadowolona niż wtedy, gdy obroniłam doktorat.

profesor oswiaty 3

Zadowolony jest również Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Gratuluję Pani Dyrektor, gdyż uhonorowanie jej pracy to też zaszczyt dla samorządu powiatowego. Kieruje przecież naszą instytucją, która - jak widać - jest dobrze postrzegana nie tylko w województwie małopolskim, ale i w stolicy naszego kraju.

Warto dodać, że pani Niziołek jest autorką szeregu publikacji dotyczących wychowania zdrowotnego, doradztwa metodycznego, doskonalenia nauczycieli i wychowania w szkole. W weekendy prowadzi też zajęcia ze studentami na wyższych uczelniach.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:511
Wczoraj:306
W tym tygodniu:511
W tym miesiącu:7771
Ogółem:926305

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!