dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Powiat Tarnowski promowany na Targach Turystycznych Tour Salon 2013

tour salon 2013 miniOd 17 do 19 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się największe targi branży turystycznej w Polsce Tour Salon 2013. Na tegoroczne święto turystyki do Poznaniu przybyło 600 wystawców z 40 krajów świata oraz wielotysięczna publiczność. Tradycyjnie już swoją obecność zaznaczył Powiat Tarnowski, który był promowany na stoisku Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

tour salon 2013 1
Krótsze, ale intensywniejsze - tak określane są Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2013 (w ubiegłych latach trwały 4 dni). Krajem partnerskim tegorocznej edycji targów była Japonia, państwo które w niezwykły sposób łączy dwie, pozornie odległe wartości - tradycję i nowoczesność. Novum targów było partnerstwo regionu zagranicznego - włoskiego Regionu Veveto ze stolicą w Wenecji, oferującego osobom podróżującym różnorodne atrakcje, od alpejskich wyżyn w północnej części, po wypełnione wodą równiny południa.

tour salon 2013 2
Targi Turystyczne Tour Salon to przede wszystkim szeroka promocja atrakcji turystycznych różnych zakątków i miejsc Polski, Europy oraz świata. Podczas targów swoje oferty prezentowały biura podróży, przewoźnicy, ubezpieczyciele, wydawnictwa turystyczne i inni przedstawiciele branży.

tour salon 2013 3
Stoisko Małopolski zostało zaaranżowane wokół Campera Małopolskiego, natomiast motywem przewodnim dekoracji oraz wszelkich form promocji były czerwone, małopolskie korale. Na stoisku, oprócz Powiatu Tarnowskiego swoje atrakcje turystyczne prezentowały: miasto Tarnów, za pośrednictwem Tarnowskiego Centrum Informacji, Powiat Suski, Powiat Sądecki, Miasto Kraków oraz Kopalnia Soli Bochnia.

tour salon 2013 4
tour salon 2013 5
Powiat Tarnowski propagował swoje walory przede wszystkim za pośrednictwem gamy różnorodnych folderów i materiałów tematycznych, zachęcających do odwiedzin najciekawszych miejsc w powiecie oraz ukazujących, jak ciekawie spędzić tutaj czas wolny. Zainteresowanie odwiedzających stoisko powiatu wzbudzały szlaki rowerowe i piesze, dworek Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, agroturystyka, szlak cmentarzy wojennych z I wojny światowej, a także znajdujące się na terenie Powiatu Tarnowskiego muzea.

tour salon 2013 6
Targi Tour Salon 2013 przyniosły również duży sukces samej Małopolsce, która uzyskała wiele prestiżowych nagród branżowych w konkursach, rozstrzygniętych 18 października podczas gali targowej. Najważniejszą z przyznanych nagród był Złoty Certyfikat dla najlepszego produktu turystycznego Polski dla Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski. Wyróżnienie to jest przyznawane corocznie dla jednego tylko produktu w skali całego kraju i, co istotne, wiąże się ze sfinansowaniem przez Polską Organizację Turystyczną kampanii reklamowej o wartości 100 tysięcy zł. Docenione, za innowacyjne i niekonwencjonalne prezentowanie regionu, zostało również samo stoisko Małopolski, któremu przyznany został medal „Acanthus Aureus”.

tour salon 2013 7
Dodatkowymi atrakcjami Targów Tour Salon były spotkania z podróżnikami. W tym roku byli to: Martyna Wojciechowska, Marcin Kydryński i Marcin Kamiński. Z kolei jubileusz 140-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego został zaakcentowany wystawą fotograficzną, prezentującą historię i dorobek tej zasłużonej dla rozwój polskiej turystyki organizacji.

tour salon 2013 8