dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Komunikat - 23 października zabrzmią syreny alarmowe na terenie Powiatu Tarnowskiego

uwaga mini23 października Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przeprowadzi ćwiczenie taktyczno-specjalne pk. RENEGADE-KAPER 13/II. Celem ćwiczenia będzie sprawdzenie systemu wykrywania i ostrzegania na wypadek zagrożenia działaniami terrorystycznymi. W związku z powyższym w tym dniu na terenie Powiatu Tarnowskiego zostaną włączone syreny alarmowe.

Syreny usłyszymy dwa razy. Pomiędzy 10.00 a 10.15 zaplanowano próbne ogłoszenie alarmu, czyli modulowany dźwięk syren przez trzy minuty, natomiast sygnał do odwołania alarmu - ciągły dźwięk przez trzy minuty - o godz. 11.00.