dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Potrzebna krew - Twoja także! XII akcja honorowego krwiodawstwa w tarnowskim Starostwie

akcja krew starostwo miniKoło PCK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie zaprasza do oddania krwi osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat. Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się w dniu 29 października 2013 r. (wtorek) w godz. od 8.00 do 13.00 w sali konferencyjnej (parter) Starostwa Powiatowego w Tarnowie ul. Narutowicza 38.

Rejestracja osób chętnych do oddania krwi odbędzie się w tym samym dniu w godz. Od 8.00 do 12.00 (sala konferencyjna).

To już XII akcja organizowana w Starostwie Powiatowym.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności.

Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek nie zawierający tłuszczów. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi przysługuje:
- zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi,
- zwrotu utraconego zarobku,
- posiłek regeneracyjny,
- prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

Kontynuujemy ideę akcji honorowego krwiodawstwa w Starostowie Powiatowym. Zapraszam wszystkie osoby, które chcą pomóc potrzebującym. Dzisiaj nie trzeba nikogo już przekonywać, jak ważna jest krew i jaka jest jej rola w procesie leczenia wszystkich tych, którzy przeszyli ciężkie operacje, będące rezultatem wypadków lub chorób. Wciąż jednak trzeba zachęcać, do tego aby, jak najwięcej osób zechciało podzielić się tym życiodajnym płynem z potrzebującymi. Nigdy nie wiadomo, kiedy my sami będziemy w takie potrzebie - mówi organizator akcji, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.