dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

TOT prezentuje mobilny przewodnik turystyczny

aplikacja turystyczna miniPodczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie zaprezentowana została nowoczesna mobilna aplikacja smartSAD, obejmująca tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Została ona wykonana przez Tarnowską Organizację Turystyczną, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, przyznanym w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”. Konferencję prowadził Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

Aplikacja, będąca swoistym przewodnikiem, zawiera opis 100 atrakcji turystycznych, w tym wszystkich 46 miejsc i obiektów, znajdujących się na „tarnowskim odcinku” Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Ponadto poszerzona została o wybrane miejsca noclegowe i gastronomiczne w Tarnowie. Posiada możliwość wyboru jednej z kilkunastu tras po regionie tarnowskim, a także oferuje możliwość wytyczania tras do wybranych miejsc przy użyciu geolokacji. Aplikacja wyposażona została również w aktualny kalendarz imprez.

aplikacja turystyczna 1
- Tarnowska Organizacja Turystyczna na przełomie roku złożyła do Urzędu Małopolskiego wniosek do konkursu „Małopolska Gościnna”, na stworzenie nowoczesnego przewodnika turystycznego po regionie tarnowskim, którego tematem wiodącym jest Szlak Architektury Drewnianej. - tłumaczy Marcin Pałach, Sekretarz Zarządu TOTu i zarazem Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji. Nasz projekt obejmuje cały region tarnowski, a więc bocheński, brzeski, dąbrowski i tarnowski oraz miasto Tarnów. Jego koszt wyniósł ponad 30 000, z czego 80% pozyskaliśmy w ramach wojewódzkiego konkursu „Małopolska Gościnna”.

aplikacja turystyczna 2
Michał Wojewoda, reprezentujący firmę wykonującą aplikację od strony technicznej podkreślił, iż jest ona przygotowana zgodnie z obowiązującymi standardami i trendami. Wypełniają ją zdjęciai i bogaty materiał ikonograficzny, jest ciekawa i wartościowa, ale przy tym łatwa w użyciu. Jest przygotowana na platformy iOS i Android.

- Celem stworzenia aplikacji jest oczywiście przyciągnięcie turystów do Tarnowa i subregionu tarnowskiego oraz zatrzymania ich tutaj na dużej. Samą aplikację można pobrać bezpłatnie zarówno dla użytkowników systemu Android jak i iOS. Najłatwiej uczynić to za pomocą specjalnego fotokodu. Jednocześnie Urząd Marszałkowski chce, aby podobną aplikację posiadały pozostałe subregiony, czyli trasa sądecka, podhalańska i krakowska. Wszystkie te aplikacje miałyby być oczywiście powiązane ze sobą. - dodaje Marcin Pałach.

Ta aplikacja jest szczególnie ważna, także ze względów promocyjnych, ponieważ pokazuje, kto jest właścicielem obiektu, który aktualnie przeglądamy w aplikacji wraz z podaniem jego strony internetowej. Czyli jeżeli jest to obiekt, należący do gminy, przy jego opisie znajdziemy link do strony internetowej danej gminy, dzięki czemu turysta ma bezpośredni dostęp do wszystkich informacji, na temat ważnych miejsc i wydarzeń w danej gminie. - mówi Prezes TOTu, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

Obecnie do Tarnowskiej Organizacji Turystycznej należą samorządy Miasta Tarnowa, Powiatu Tarnowskiego oraz Powiatu Dąbrowskiego, który niedawno przystąpił do TOTu.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt