dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

XXVII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego pod znakiem nagród i wyróżnień

wyroznienia na sesji miniXXVII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego stała się okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w Powiecie Tarnowskim za ubiegły rok szkolny oraz zaakcentowania jubileuszu 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego. Najwyższym wyróżnieniem honorowym Powiatu Tarnowskiego – Groszem Tarnowskim Ziemskim uhonorowane zostało Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II w Zakliczynie. Na forum Rady Powiatu wręczone zostały także okolicznościowe dyplomy i upominki zespołowi ratownictwa medycznego Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, który zajął pierwsze miejsce w XII-tych Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński uhonorowali Groszem Tarnowskim Ziemskim Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II w Zakliczynie – w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć w obszarze pomocy społecznej, założenie i prowadzenie Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie, zorganizowanie akcji pomocy dla powodzian w 1997, 1998 i 2001 roku oraz podejmowanie szeregu cennych inicjatyw obywatelskich, których celem jest niesienie pomocy potrzebującym. Wyróżnienie odebrali: Józef Gwiżdż - Prezes Towarzystwa oraz Ryszard Kuczyński - Dyrektor Domu Pogodnej Jesieni.

wyroznienia na sesji 1
Paweł Kukla, Witold Duda, Mateusz Wszół to członkowie zespołu ratownictwa medycznego Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, który zwyciężył w XII-tych Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, jakie w miesiącu wrześniu odbyły się we Wrocławiu. Starosta Tarnowski Roman Łucarz wraz z Wicestarostą Tarnowskim Mirosławem Banachem wręczyli zwycięskim ratownikom podziękowania od społeczności Powiatu Tarnowskiego w formie dyplomów oraz upominków i pogratulowali tak spektakularnego sukcesu. W podobny sposób wyróżniony został trenujący zwycięski zespół Robert Żurawski. Starosta Tarnowski podziękował i pogratulował także Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - Kazimierze Kuneckiej.

wyroznienia na sesji 2
W dalszej części sesji nastąpiło podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w Powiecie Tarnowskim za rok szkolny 2012/2013, którego dokonał Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Edward Cudek. Puchary dla szkół oraz medale dla uczniów wręczyli Starosta Tarnowski, Wicestarosta Tarnowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

wyroznienia na sesji 3

W ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwyciężyły szkoły podstawowe z Gromnika, Woli Rzędzińskiej oraz Wojnicza. W Gimnazjadzie Młodzieży najlepsze w minionym roku szkolnym w Powiecie Tarnowskim okazały się gimnazja z: Tuchowa, Wojnicza i Ciężkowic. Z kolei w klasyfikacji końcowej Licealiady najlepsze okazały się: ZSP w Tuchowie, ZSOiZ w Gromniku oraz ZSP w Zakliczynie.

W związku z jubileuszem 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie i zarazem Rejonowy Organizator Sportu i Prezes SZS w Tarnowie Marek Małek wręczył okolicznościowe, honorowe medale.

wyroznienia na sesji 4

Nagrodę „Przyjaciel Sportu Szkolnego” przyznaną przez Zarząd Główny Związku otrzymali: Zbigniew Karciński - Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Bogdan Stasz - Wójt Gminy Gromnik.

Honorowe odznaki 60-lecia SZS otrzymali:

1. Roman Łucarz - Starosta Tarnowski
2. Mirosław Banach - Wicestarosta Tarnowski Starosta Tarnowski
3. Edmund Juśko - Dyrektor Wydziału Edukacji Promocji i Kultury
4. Ryszard Mysior - Główny Specjalista w Wydziale Edukacji Promocji i Kultury
5. Ryszard Jasicz - trener lekkiej atletyki z Tarnowa
6. Marek Srebro - Dyrektor MOSiR Tuchów
7. Kazimierz Kuchnik - emerytowany nauczyciel z Gromnika
8. Mieczysław Drąg - emerytowany nauczyciel z Tuchowa
9. Ryszard Okoński - nauczyciel wychowania fizycznego z Zakliczyna
10. Eleonora Mrożek - nauczycielka wychowania fizycznego z Wojnicza
11. Marek Dziuban - Wiceprezes PSZS z Gromnika
12. Krzysztof Dziuban - Wiceprezes PSZS z Ciężkowic
13. Piotr Styczyński - Wiceprezes PSZS z Woli Rzędzińskiej

Na zakończenie wręczone zostały podziękowania od władz Powiatu dla Edwarda Cudka oraz Marka Dziubana za organizację współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w Powiecie Tarnowskim.

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria