dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Oferta kursów kwalifikacyjnych i szkoleń Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie

sce oferta 2013Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie, placówka doskonalenia nauczycieli Powiatu Tarnowskiego organizuje na rok szkolny 2013/2014 kursy kwalifikacyjne z zakresu bibliotekoznawstwa, organizacji i zarządzania oświatą, przygotowywania pedagogicznego dla czynnych zawodowo nauczycieli, oligofrenopedagogiki oraz przygotowywania pedagogicznego dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej oferty.

1. Bibliotekoznawstwo - celem kursu jest przygotowanie teoretyczne i praktyczne do pracy w bibliotece szkolnej oraz zdobycie formalno-prawnych kwalifikacji wymaganych do podjęcia takiej pracy. Kurs organizowany jest w wymiarze 270 godzin.

2. Organizacja i zarządzanie oświatą - kurs przygotowuje jego uczestników do sprawnego i twórczego zarządzania szkołą i placówką oświatową. Jego ukończenie zapewnia nabycie odpowiednich kwalifikacji oraz uprawnień formalno-prawnych potrzebnych do pełnienia stanowisk kierowniczych w oświacie. Kurs organizowany jest w wymiarze 210 godzin, w tym 26 godzin praktyki kierowniczej w placówce oświatowej.

3. Przygotowanie pedagogiczne dla czynnych zawodowo nauczycieli - kurs przygotowuje do pełnienia roli wszechstronnego i kompetentnego nauczyciela, pozwala nabyć umiejętności prowadzenia zajęć szkolnych na wysokim poziomie, a także formalno-prawne uprawnienia pedagogiczne pozwalające nauczać przedmiotów ogólnokształcących i teoretycznych przedmiotów zawodowych. Kurs organizowany jest w wymiarze 270 godzin zajęć teoretycznych i 150 godzin zajęć praktycznych.

4. Oligofrenopedagogika - Kurs ten wyposaża słuchaczy w wiedzę umożliwiającą racjonalne programowanie i podejmowanie skutecznych oddziaływań rewalidacyjnych i psychokreacyjnych w stosunku do dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo w różnym stopniu. Uczestnik kursu potrafi: planować i organizować pracę dydaktyczno-wychowawczą z uwzględnieniem indywidualnych możliwości psychofizycznych dzieci, podejmować czynności diagnostyczne. Kurs obejmuje 260 godzin.

5. Przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Adresat: instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Liczna godzin 150.

Wszystkie kursy prowadzone są kwalifikowanych specjalistów i wykładowców wyższych uczelni. Zapewniamy wysoki poziom merytoryczny prowadzonych zajęć oraz rzetelne przedstawienie problematyki danych zagadnień.

Bliższe informacje na temat organizowanych kursów kwalifikacyjnych mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej www.sce.pl lub dzwoniąc pod numer 14 696 33 80.

Ponadto SCE przygotowało bogatą ofertę szkoleń, warsztatów metodycznych i innych form doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Z pełną ofertą SCE można zapoznać się w najnowszym - 22 numerze „Biuletynu Samorządowego Centrum Edukacji”.
biuletyn sce 22