dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Spotkanie z sołtysami w Zbylitowskiej Górze

soltysi miniStarosta Tarnowski Roman Łucarz zaprosił na spotkanie do Zbylitowskiej Góry sołtysów ze wszystkich miejscowości Powiatu Tarnowskiego. Rozmawiano o możliwościach pozyskiwania środków unijnych na lokalne przedsięwzięcia. Uhonorowano też dodatkowo sołtysów, którzy byli laureatami tegorocznego konkursu Najlepszy Sołtys Małopolski.

Omawiano zasady funkcjonowania Lokalnych Grup Działania oraz prezentowano cele i przedsięwzięcia realizowane w ramach Programu UE Leader. Ciekawą prelekcję w tym temacie wygłosił prezes LGD „Dunajec-Biała” Stanisław Haraf.

Rozmawiano o wielu sprawach i problemach, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy tarnowskich wsi, a także o możliwościach wykorzystania przez społeczności lokalne środków finansowych z Unii Europejskiej, przeznaczonych na rozwój obszarów wiejskich.

soltysi 1
Podczas spotkania Starosta Roman Łucarz wraz z Wicestarostą Mirosławem Banachem i Członkiem Zarządu Jackiem Hudymą, dodatkowo uhonorowali sołtysów, którzy byli laureatami tegorocznej edycji konkursu Najlepszy Sołtys Małopolski. Drugie miejsce zdobył Marek Nowak, który sołtysem podtarnowskiej Łękawki jest od 32 lat. Upominki wręczono też Halinie Mondel (Skrzyszów), Stanisławowi Starostce (Łękawica), Anecie Kawie (Wielka Wieś) i Elżbiecie Knapik (Gromnik), którzy w tym konkursie sklasyfikowani zostali na czwartym miejscu.

soltysi 2
Starosta Roman Łucarz wyraził zadowolenie, że to właśnie z Powiatu Tarnowskiego jest największa liczba nagrodzonych sołtysów w małopolskim konkursie. - Rola sołtysa w lokalnej społeczności jest naprawdę duża. Są to osoby o szczególnym zaufaniu społecznym, choć ich praca jest często niedoceniana - powiedział Starosta.
Starosta zapewnił, że pragnie blisko współpracować z sołtysami i zawsze jest do ich dyspozycji.