dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Ratownicy medyczni tarnowskiego pogotowia najlepsi w kraju

sukces pspr miniOd 4 do 6 września we Wrocławiu odbywały się XII Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym 2013. Pierwsze miejsce w mistrzostwach zajął zespół Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego, który tworzyli ratownicy: Paweł Kukla, Witold Duda, Mateusz Wszół. Tarnowski zespół okazał się najlepszy wśród 45 zespołów ratowniczych z całego kraju.

Zespół PSPR w Tarnowie zakwalifikował się do turnieju, zwyciężając w eliminacjach regionalnych, które odbyły się w miesiącu czerwcu w Jastrzębiu Zdroju.

sukces pspr 1
Tarnowscy ratownicy zdobyli w całych zawodach w sumie 278.45 punktów, wyprzedzając między innymi zespół z Krakowa (274.55 punktów) i Olsztyna (242.30 punktów). Podczas zawodów ratownicy zmagali się w licznych konkurencjach takich jak interwencja w najwyższym budynku Wrocławia, symulowane starcia kibiców na stadionie Śląska, slalom karetką na czas, a także zadania nocne.

sukces pspr 2

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu i umiejętności.

sukces pspr 3